Trener wszedł na boisko i sfaulował piłkarza rywali [WIDEO]

20.02.2017 08:00
Ricardo La Volpe

Do nietypowej sytuacji doszło w lidze meksykańskiej. W 76. minucie trener Clubu America Ricardo La Volpe wszedł na boisko i... sfaulował piłkarza rywali. Wszystko działo się już po gwizdku arbitra.

Do zdarzenia doszło przy stanie 1:0 dla Chivas de Guadalajara. Na prawej flance futbolówkę przejął Jesus Sanchez, ale wybiegł z nią poza linię autową. Pomocnik gospodarzy nie usłyszał jednak gwiazdka i pędził dalej. Gdy się zorientował, że akcja została przerwana, chciał się zatrzymać. Wówczas trener Clubu America Ricardo La Volpe wszedł na murawę, podstawił nogę zawodnikowi i powalił go na ziemię. Szkoleniowiec natychmiast został odesłany na trybuny.

Opiekun Clubu America tłumaczył później, że... "było w piłkę".

Ostatecznie w klasyku ligi meksykańskiej Chivas wygrał z Clubem America 1:0 po golu z rzutu karnego Angela Zaldivara.