Liga Narodów: Z kim zagra Polska? Na horyzoncie Francja, Hiszpania czy Niemcy

Andreas Nicolaides
21.09.2017 11:50
reprezentacja Polski
fot. PAP/EPA

Reprezentacja Polski w pierwszej edycji Ligi Narodów zagra w najwyższej dywizji. To oznacza, że do grupy trafi z najsilniejszymi drużynami. Zagrać może z takimi potęgami jak Francja, Hiszpania czy Niemcy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Biało-czerwoni będą jedną z 12 drużyn dywizji A - w której znalazły się reprezentacje najwyżej sklasyfikowane w rankingu UEFA. Podczas losowania te 12 drużyn zostanie podzielonych na cztery grupy - po trzy ekipy w każdej. Polska może więc trafić na: Niemcy, Portugalię, Belgię, Hiszpanię, Francję, Włochy, Anglię, Szwajcarię, Walię, Chorwację czy Islandię (skład ten może się jeszcze zmienić po październikowym rankingu FIFA).

Polska zagra z dwoma rywalami systemem mecz i rewanż. Czekają nas więc cztery mecze Ligi Narodów, w których naszymi rywalami mogą być np. Francja i Hiszpania. Optymistyczny scenariusz zakłada rywalizację z Islandią i Walią.

Zwycięstwo w grupie jest o tyle istotne, że daje awans do Final Four - etapu, w którym wyłoniony zostanie triumfator całej Ligi Narodów.

Potencjalni rywale Polaków w grupie Ligi Narodów: Niemcy, Portugalia, Belgia, Hiszpania, Francja, Włochy, Anglia, Szwajcaria, Walia, Chorwacja czy Islandia.

RadioZET.pl/AN