Liga Narodów: Pewna wygrana Niemiec, sensacyjny remis Hiszpanii [WYNIKI]

14.11.2020 23:17
Niemcy - Ukraina

Reprezentacja Niemiec wygrała z Ukrainą w Lipsku 3:1 w meczu grupy 4 Dywizji A piłkarskiej Ligi Narodów. W innych meczach Szwecja pokonała Chorwację 2:1, a Szwajcaria niespodziewanie zremisowała z Hiszpanią 1:1.

Niemcy na początku spotkania z Ukrainą mogli wyjść na prowadzenie, ale to goście jako pierwsi zdobyli bramkę. W 13. minucie Zubkow wbiegł w pole karne i zagrał do Jaremczuka, który wpakował piłkę pod poprzeczką. Zespół Joachima Loewa doprowadził do remisu już po dziesięciu minutach, gdzie Goretzka dograł do Sane, a ten minąwszy rywala, precyzyjnym uderzeniem po ziemi pokonał bramkarza rywali.

Przed przerwą Koch zagrał w pole karne do Goretzki, a ten podał do Wernera. Gracz Chelsea z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce, a Niemcy wyszli na prowadzenie.

W drugiej połowie po kilku nieudanych akcjach Niemcy w końcu podwyższyli wynik. Timo Werner dostał podanie od Gintera i urywając się obrońcy pokonał Piatowa, ustalając końcowy rezultat spotkania.

Liga Narodów: Zaskakujący remis Hiszpanii, zwycięstwo Szwecji

W innym spotkaniu Hiszpania nieoczekiwanie zremisowała ze Szwajcarią. Podczas tego meczu Sergio Ramos przeszedł do historii, rozgrywając swój 177. mecz w reprezentacji, co jest najlepszym wynikiem w Europie. Jednak obrońca Realu Madryt nie był w stanie uczcić swojego jubileuszu, ponieważ nie zdołał wykorzystać aż dwóch rzutów karnych.

Z początku to Hiszpanie przejęli inicjatywę w meczu, ale to gospodarze wyszli na prowadzenie. W 26. minucie Embolo wycofał piłkę przed pole karne do Remo Freulera, a ten precyzyjnym strzałem umieścił futbolówkę w siatce.

Hiszpanie atakowali bramkę przeciwników, ale nie potrafili zamienić okazji na bramkę. W końcu w 89. minucie meczu do remisu doprowadził Gerard Moreno, ratując punkt ekipie Luisa Enrique.

W innych meczach Szwecja wygrała z Chorwacją 2:1, Łotwa zremisowała z Wyspami Owczymi 1:1, Cypr pokonał Luksemburg 2:1, Azerbejdżan bezbramkowo zremisował z Czarnogórą, takim samym wynikiem zakończył się pojedynek San Marino z Gibraltarem, a Malta wygrała z Andorą 3:1.