Zamknij

Liga Narodów: UEFA przyznała walkowera, spadek drużyny do niższej dywizji

18.11.2020 18:37
Rumunia - Norwegia w Lidze Narodów
fot. NTB scanpix/Associated Press/East News

UEFA przyznała walkowera reprezentacji Rumunii za mecz w Lidze Narodów z Norwegią (3:0). W związku z tą decyzją do dywizji C spadła Irlandia Północna.

W ubiegły piątek w norweskiej drużynie przed podróżą do Rumunii wykryto koronawirusa u Omara Elabdellaouiego. Wobec tego władze Oslo nie zezwoliły kadrze na wylot na mecz Ligi Narodów. W świetle norweskiego prawa każdy, kto miał kontakt z zakażonym, musi przebyć dziesięciodniową kwarantannę. Mimo starań norweskiego związku piłki nożnej rząd pozostał nieugięty.

W związku z tym media zaczęły spekulować, że UEFA ukarze Norwegię walkowerem. Po kilku dniach federacja potwierdziła plotki decyzją o przyznaniu walkowera. Norweska federacja może odwołać się od tej decyzji, ale ma na to tylko pięć dni.

Liga Narodów: UEFA ukarała Norwegię walkowerem

Decyzja UEFA odbiła się na innej drużynie w tej grupie – Irlandii Północnej. Przez walkower dla Norwegii drużyna prowadzona przez Iana Baraclougha, która zajmuje ostatnie miejsce w grupie z dorobkiem jednego punktu, straciła matematyczne szanse na pozostanie w dywizji B, przez co w kolejnej edycji Ligi Narodów zagra w dywizji C.

RadioZET.pl/