Zamknij

To oni uzupełnią Dywizję A Ligi Narodów. Poznaliśmy też spadkowiczów

27.09.2022 22:58

Izrael, Bośnia i Hercegowina, Serbia oraz Szkocja - te drużyny będą grały w Dywizji A w kolejnej edycji Ligi Narodów UEFA. Spadek z elity zanotowały Walia, Austria, Czechy i sensacyjnie Anglia.

To oni uzupełnią Dywizję A Ligi Narodów
fot. Fredrik Varfjell/Associated Press/East News

Walka o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej Ligi Narodów UEFA toczyła się w połowie grup do ostatniej kolejki. Szybciej tę sprawę załatwili Bośniacy, którzy w "finałowej" konfrontacji z Rumunią wystawili rezerwowy skład i przegrali gładko 1:4.

Nietypowo wyglądały zmagania w grupie B2. W związku z wojną w Ukrainie wykluczony z udziału w tych rozgrywkach został kraj zbrodniarza, a UEFA nie zdecydowała się dołączyć innego zespołu do Izraela, Islandii i Albanii. Niespodziewanie najlepiej spisali się ci pierwsi i to oni będą mieli okazję grać z europejską czołówką.

Kto awansował do Dywizji A Ligi Narodów

Ciekawie było w pozostałych grupach. Miejsca były dwa, a aż cztery zespoły były chętne na promocję do Dywizji A. Co więcej, właśnie one spotkały się w bezpośrednich meczach w ostatniej serii gier. Norwegia na własnym stadionie nie potrafiła jednak ograć Serbii (0:2) i to kolejny przedstawiciel bałkańskiej piłki będzie grał w elicie.

Stawkę uzupełni Szkocja, która w Krakowie bezbramkowo zremisowała z Ukrainą. Nasi wschodni sąsiedzi musieli wygrać, by minąć na finiszu Wyspiarzy.

loader

RadioZET.pl