Zamknij

Liga Narodów zagrożona? Włosi chcą odwołania meczu z Polską

22.10.2020 17:22
Włochy - Polska może zostać przełożony
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Aurelio De Laurentiis, szef Napoli, uważa, że UEFA powinna przełożyć listopadowe mecze Ligi Narodów. Wszystko przez wzrost liczby zakażeń koronawirusem na świecie.

Koronawirus coraz bardziej daje się we znaki w świecie sportu. Co chwila docierają do nas informacje o kolejnych zakażeniach w drużynach, co zmusza kluby do przekładania meczów lub do grania w osłabieniu. Przerywanie rozgrywek nie jest też dobre dla samych sportowców, którzy są bardziej podatni na kontuzje.

Do całej sytuacji odniósł się Aurelio De Laurentiis. Jak informuje gazeta „Il Mattino”, prezydent Napoli domaga się od UEFA, aby ta przełożyła międzynarodowe mecze Ligi Narodów, które mają odbyć się w listopadzie. Szef włoskiego klubu jest zaniepokojony wzrostem liczby zakażonych koronawirusem i zamierza wystąpić do organizacji o przeprowadzenie tych spotkań w innym terminie.

Koronawirus w Polsce: Liczba zachorowań, zalecenia

Koronawirus: Mecze Ligi Narodów zostaną przełożone?

Jednym z argumentów są podróże, które odbywają piłkarze powracający z reprezentacyjnych zgrupowań, przez co mają być bardziej narażeni na infekcję. Wobec tego w klubach może dojść do masowych zakażeń, co doprowadziłoby do przeniesienia kolejnych meczów albo nawet ponownego zawieszenia rozgrywek.

Ranking FIFA: Awans reprezentacji Polski, Belgia wciąż liderem

Według „Il Mattino”, De Laurentis szuka sprzymierzeńców wśród innych włoskich zespołów. Zdaniem dziennikarzy gazety, prezydent Napoli przekonał wielu z nich, ale na ten moment trudno ocenić, czy razem uda im się nakłonić UEFA do wprowadzenia tego planu w życie.

Warto zaznaczyć, że na 15 listopada zaplanowano mecz reprezentacji Polski z Włochami w przedostatniej kolejce fazy grupowej Ligi Narodów.

RadioZET.pl/ilmattino.it