Liga Narodów: Sensacyjna porażka Anglii, wygrane Portugalii i Francji

14.10.2020 23:45
Anglia

Anglia w 4. kolejce Ligi Narodów niespodziewanie przegrała u siebie z Danią 0:1. Wysokie zwycięstwo odniosła za to Portugalia, która pokonała aż 3:0 Szwecję, Francja natomiast wygrała z Chorwacją 2:1.

Anglicy przez większą część meczu musieli grać w osłabieniu. Już w 31. minucie po czerwonej kartce wyleciał z boiska Harry Maguire. Cztery minuty później rzut karny na bramkę zamienił Christian Eriksen. Jak się później okazało, był to jedyny gol tego spotkania.

W jednym z najciekawszych meczów tej kolejki Chorwacja grała u siebie z Francją. Już w 8. minucie gości na prowadzenie wyprowadził Antoine Griezmann. Na wyrównanie trzeba było czekać aż do 65. minuty i trafienie Nikoli Vlasica. Wynik meczu na 2:1 dla Francji ustalił w 79. minucie Kylian Mbappe.

Portugalia natomiast aż 3:0 pokonała u siebie Szwecję. W spotkaniu tym nie mógł zagrać Cristiano Ronaldo, u którego wykryto koronawirusa. W 21. minucie wynik meczu otworzył Bernardo Silva. Następne dwie bramki dołożył Diogo Jota.