Zamknij

Liga Narodów: Decyzja zapadła. Reprezentacja Polski pozostanie w dywizji A

24.09.2019 21:00
Reprezentacja Polski
fot. Beata Zawadzka/East News

Reprezentacja Polski pozostanie w dywizji A, grupie zrzeszającej najlepsze drużyny Ligi Narodów - poinformował Komitet Wykonawczy UEFA obradujący w Lublanie. Zgromadzenie podjęło decyzję, że grono elity zostanie powiększone z 12 do 16 zespołów. Wraz z podopiecznymi Jerzego Brzęczka przed spadkiem uchowały się kadry Niemiec, Chorwacji i Islandii.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Reprezentacja Polski pozostanie w najwyższej dywizji piłkarskiej Ligi Narodów. Komitet Wykonawczy UEFA zdecydował o powiększeniu elity z 12 do 16 drużyn. Skorzystają na tym nie tylko biało-czerwoni, ale także Niemcy, Chorwacja i Islandia.

Liga Narodów: Reprezentacja Polski pozostanie w najwyższej dywizji

To nie jest wielka niespodzianka, bo o takiej szansie wspomniał już jakiś czas temu w wywiadzie dla PAP prezes PZPN, Zbigniew Boniek: - Prawdopodobnie wciąż będziemy w najwyższej dywizji, ponieważ działacze UEFA szykują się pewne poprawki, co do struktury rozgrywek - przyznał.

Poza czterema wymienionymi wyżej drużynami w najwyższej dywizji zagrają zwycięzcy grup pierwszej edycji: Portugalia, Holandia, Anglia, Szwajcaria, zespoły z drugich miejsc: Włochy, Hiszpania, Francja i Belgia, a także cztery ekipy, które awansowały z niższej ligi: Bośnia i Hercegowina, Ukraina, Szwecja oraz Dania.

Kolejna edycja Ligi Narodów ma ruszyć we wrześniu 2020 roku i jest dla reprezentacji o tyle ważna, że daje możliwość gry z najlepszymi drużynami w Europie. Losowanie grup odbędzie się w marcu w Amsterdamie.

Komitet Wykonawczy UEFA obraduje w Lublanie.

RadioZET.pl/PAP/MG