Liga Narodów: Polska przegrała z Włochami po golu w 90. minucie

14.10.2018 22:38

Polska przegrała z Włochami 0:1 w swoim trzecim meczu Ligi Narodów. Gola na wagę zwycięstwa w 90. minucie strzelił dla Italii Cristiano Biraghi.

Polska - Włochy fot. PAP/EPA

Pierwsza połowa przebiegała zdecydowanie pod dyktando reprezentacji Włoch. Już w 1. minucie w poprzeczkę trafił Jorginho, później to samo zrobił Lorenzo Insigne. W między czasie trzy fantastyczne interwencje zaliczył Wojciech Szczęsny i to jemu biało-czerwoni zawdzięczali, że na przerwę schodzili przy wyniku 0:0.

Na drugą połowę trener Jerzy Brzęczek wpuścił Kamila Grosickiego i Kubę Błaszczykowskiego. To nieco ożywiło grę jego drużyny. Grosicki miał dwie dobre okazje do zdobycia bramki, ale za każdym razem przegrywał pojedynek z Gianluigim Donnarummą. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, gola po rzucie rożnym zdobył Cristiano Biraghi.

Dla Polski była to druga porażka w trzecim meczu Ligi Narodów. To oznacza, że biało-czerwoni spadną do dywizji B tych rozgrywek.

Polska - Włochy 0:1 (0:0)
Bramka: Cristiano Biraghi (90+2)

Polska: Wojciech Szczęsny - Bartosz Bereszyński, Kamil Glik, Jan Bednarek, Arkadiusz Reca (87. Artur Jędrzejczyk) - Damian Szymański (46. Kamil Grosicki), Jacek Góralski, Piotr Zieliński, Karol Linetty (46. Jakub Błaszczykowski) - Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik.
Włochy: Gianluigi Donnarumma - Alessandro Florenzi (84. Cristiano Piccini), Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, Cristiano Biraghi - Marco Veratti, Jorginho, Nicolo Barella - Federico Bernardeschi (80. Kevin Lasagna), Lorenzo Insigne, Federico Chiesa.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebook

90. min.

Koniec meczu! Polska przegrała z Włochami 0:1.

90. min.

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, Lasagna przedłuża do Biraghiego, a ten pakuje piłkę do bramki z bliskiej odległości.

90. min.

GOOOL! Niestety dla reprezentacji Włoch!

90. min.

Rzut wolny dla Polski. Dośrodkowanie na Glika - strzał! Pewnie broni Donnarumma.

90. min.

Z kontratakiem ruszyła reprezentacja Polski, ale stracił piłkę Błaszczykowski.

89. min.

Zablokowany strzał Insigne.

88. min.

Dziwna zmiana w reprezentacji Polski: Jędrzejczyk za Recę. To oznacza, że dziś nie zobaczymy na boisku Krzysztofa Piątka.

84. min.

Długie zagranie na Milika, ale na spalonym napastnik Napoli.

83. min.

Jeszcze jedna zmiana: Piccini za Florenziego.

80. min.

Zmiana w reprezentacji Włoch: Lasagna za Bernardeschiego.

76. min.

Łatwo traci piłkę Zieliński, Bernardeschi uderza zza pola karnego! Nad bramką!

74. min.

Fantastyczna okazja biało-czerwonych! Lewandowski zagrywa na wolne pole do Grosickiego, ten wychodzi sam na sam - strzela! Odbija Donnarumma! Jeszcze Milik dobija z bliska! Nad bramką! Ależ to zepsuł!

70. min.

Znów świetna akcja Włochów! Dośrodkowanie na głowę Bernardeschiego, ale ten nie trafia w bramkę z kilku metrów!

66. min.

"Rozklepali" Włosi nasza defensywę, ale Verratti zamiast strzelać w prostej sytuacji, podał do Insigne, który był na spalonym. Piłka w siatce, ale gol nieuznany.

63. min.

Strata Verrattiego, Polacy ruszyli z kontratakiem, ale dośrodkowanie Grosickiego nie trafiło do nikogo. Nie było w polu karnym ani Milika, ani Lewandowskiego.

61. min.

Urwał się na skrzydle Chiesa, schodzi do środka - strzela! Dobrze blokuje Glik.

60. min.

Barella na prawej stronie - dośrodkowuje, Biraghi strzela! Wysoko nad bramką.

58. min.

Fantastyczna piłka Zielińskiego do Grosickiego, ten strzela z ostrego kąta - broni Donnarumma! Jeszcze piłka trafia do Zielińskiego, ten strzela z dystansu, ale nad bramką.

54. min.

Akcja lewą stroną, Reca dośrodkowuje w pole karne... Łapie piłkę Donnarumma.

52. min.

Insigne z dystansu, ale zablokowany.

49. min.

Odważniej grają Polacy, choć jeszcze nie stworzyli sobie okazji strzeleckiej. Dłużej utrzymują się tez przy piłce.

46. min.

Czas na drugą połowę!

46. min.

Dwie zmiany w reprezentacji Polski: Błaszczykowski i Grosicki na boisku. Zmieniają Linetty'ego i Szymańskiego.

45. min.

Wracamy za kilka minut.

45. min.

Koniec pierwszej połowy! Polska - Włochy 0:0. Italia zdecydowanie lepsza, ale nieskuteczna. Dwie poprzeczki i kilka fantastycznych interwencji Szczęsnego.

44. min.

Włosi z kolejną akcją, Insigne wycofuje pięto do Jorginho - strzał! Po raz kolejny broni Szczęsny!

41. min.

Dalekie zagranie Zielińskiego do Bereszyńskiego, ale ten na pozycji spalonej.

36. min.

Jeszcze jedno dośrodkowanie, Chiellini strzela głową! Świetnie Szczęsny!

34. min.

W odpowiedzi kontratak biało-czerwonych - strzela Milik! Zablokowany!

33. min.

Prosta strata Linetty'ego, Włosi wychodzą sam na sam - strzał! Kapitalnie broni Szczęsny!

32. min.

Żółta kartka dla Jorginho za faul na Lewandowskim.

30. min.

Kolejna świetna szansa Włochów! Piłka w pole karne - strzela Insigne z bliska! Poprzeczka! To już druga dla Italii w tym meczu.

24. min.

W odpowiedzi strzela Bernardeschi, ale obok bramki Szczęsnego.

23. min.

Stracili piłkę w środku pola Włosi, Lewandowski spróbował zagrania na wolne pole do Linetty'ego, ale za mocno.

20. min.

Lewandowski na lewej stronie, ale jego dośrodkowanie zablokowane.

16. min.

Zieliński dośrodkowuje z rzutu wolnego, ale oddalają grę rywale.

15. min.

Wreszcie szybsza akcja Polaków. Ruszył z piłką Milik, ale został sfaulowany.

12. min.

Nie zwalniają tempa rywale. Dośrodkowanie z prawej strony - odbija Szczęsny! Jeszcze strzela Florenzi! Zablokowany.

9. min.

Łatwa strata Bednarka, ruszają z kontratakiem Włosi, ale dobra interwencja Glika.

8. min.

Kolejna dobra akcja Italii. Insigne spróbował loba z 17. metra, ale nad bramką Szczęsnego.

5. min.

Dobre dośrodkowanie Szymańskiego, ale radzą sobie z nim włoscy obrońcy.

4. min.

Włosi teraz utrzymują się przy piłce, jednak daleko od naszej bramki.

1. min.

Pierwsza akcja reprezentacji Italii - strzela Jorginho! Poprzeczka!

20:47

Zaczęli!

20:45

Za chwilę wspólne zdjęcia i losowanie z udziałem kapitanów.

20:41

Czas na hymny.

20:40

Wychodzą!

20:38

Piłkarze obu ekip już czekają na wyjście na boisko.

20:35

Włosi - tak jak Polacy - w dwóch meczach zdobyli 1 punkt. Z Portugalią przegrali 0:1.

20:26

TUTAJ SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI (KLIK). Trener Jerzy Brzęczyk mocno namieszał.

20:25

W takim składzie zagra reprezentacja Włoch:

20:23

Mecz z Portugalią oglądał komplet widzów. Dziś o pełny stadion może być ciężko.

20:21

Na początek w Bolonii zremisowaliśmy z Włochami 1:1, w czwartek przegraliśmy natomiast w Chorzowie z Portugalią 2:3.