Zamknij

Liga Narodów: Niepewna przyszłość trenera rywali Polaków

08.09.2020 13:06
Dwight Lodeweges
fot. PAP/EPA

Nie wiadomo jak długo na stanowisku selekcjonera piłkarskiej reprezentacji pozostanie Dwight Lodeweges. 62-latek objął kadrę jako tymczasowy trener po odejściu Ronalda Koemana. Zespół pod jego wodzą przegrał w poniedziałek z Włochami 0:1 w meczu Ligi Narodów.

- Nie mam pojęcia jak długo pozostanę na stanowisku. Wszystko zależy od władz federacji. Jeśli nie pojawi się nowy trener, być może znów poproszą mnie o pomoc. Zobaczymy jak będzie - przyznał po spotkaniu Lodeweges.

"Pomarańczowi" byli wyraźnie słabsi od Włochów. Jedyną bramkę tuż przed końcem pierwszej połowy zdobył Nicolo Barella. Trzy dni wcześniej Holandia pokonała w Amsterdamie Polskę 1:0.

- Przegraliśmy z bardzo dobrym zespołem, który praktycznie robił to co my, tylko lepiej - ocenił Lodeweges.

Ronald Koeman trenerem FC Barcelony

Koeman zrezygnował z funkcji selekcjonera reprezentacji Holandii w sierpniu, po tym jak przyjął propozycję objęcia Barcelony. Z pogrążonym w kryzysie katalońskim klubem podpisał dwuletni kontrakt. W Holandii był bardzo lubiany i wyciągnął zespół narodowy z dużego dołka. Lodeweges był jego asystentem.

W październiku Holandię czeka towarzyski mecz z Meksykiem oraz kolejne w Lidze Narodów - z Bośnią i Hercegowiną oraz ponownie Włochami.

RadioZET.pl/PAP/AN