Liga Narodów: Fantastyczna końcówka Holendrów, Niemcy wypuścili zwycięstwo z rąk

19.11.2018 22:55
Niemcy - Holandia

Niemcy zremisowali z Holandią 2:2 (2:0) w ostatnim meczu Ligi Narodów pierwszej dywizji A. Ekipa Oranje w ostatniej minucie spotkania zdobyła bramkę na wagę remisu, przez co awansowali do Final Four kosztem Francji.

Pierwszą bramkę Niemcy zdobyli już w 9. minucie. Werner zdecydował się na strzał zza pola karnego i pewnym uderzeniem pokonał Cillessena. Po ponad dziesięciu minutach było już 2:0. Najpierw Kross zagrał do Sane, który strzelił przed polem karnym i umieścił piłkę w siatce.

W 85. minucie Holendrzy zdobyli bramkę kontaktową. Promes popisał się strzałem z linii pola karnego. W kolejnej akcji, Kehrer mógł przypieczętować wygraną Niemiec, ale fatalnie skiksował.

W 90. minucie piłka po dośrodkowaniu trafiła do Virgila van Dijka, który strzałem z woleja pokonał Manuela Neuera. Dzięki bramce, Holendrzy zremisowali i wygrali grupę.

Niemcy wcześniej byli pewni spadku z elity. Dodatkowo przez zremisowanie z zespołem Oranje mają mniejsze szanse na losowanie z pierwszego koszyka do eliminacji Euro 2020. Byli mistrzowie świata będą losowani z drugiego koszyka, jeśli Polacy pokonają lub zremisują z Portugalią.

Niemcy - Holandia 2:2 (2:0)

Bramki: Timo Werner (9), Leroy Sane (20) - Quincy Promes (85), Virgil van Dijk (90).