Zamknij

Liga Narodów: Finaliści w komplecie. Kto zagra w Final Four LN 2020/2021?

18.11.2020 23:30
Belgia w Final Four LN
fot. PAP/EPA

Liga Narodów - Final Four 2020/2021. Turniej finałowy Ligi Narodów 2020/2021 zapowiada się niezwykle ekscytująco. W Final Four LN zagrają same piłkarskie potęgi, z których tylko Francja ma doświadczenie z poprzedniej edycji tej imprezy. Sprawdź, kto wystąpi w Final Four Ligi Narodów 2020/2021.

Final Four Ligi Narodów 2020/2021 ma się odbyć na początku czerwca 2021 roku. Pierwotnie finał był zaplanowany na 10 czerwca, ale dzień później ruszy Euro 2021, a w meczu otwarcia zagra jeden z finalistów LN - Włosi. To sprawia, że najpewniej UEFA będzie musiała zweryfikować pierwotne założenia i nieco przesunie termin rozegrania turnieju.

Reprezentacja Polski po czterech kolejkach fazy grupowej była na dobrej drodze do Final Four, ale porażki z Włochami i Holandią zepchnęły biało-czerwonych na 3. pozycję. To i tak sukces, bo gdyby nie zmiana formuły i zwiększenie liczby drużyn z 12 do 16, drużyna Jerzego Brzęczka w tym sezonie rywalizowałaby w Dywizji B, m.in. z Austrią, Słowacją, Rosją czy Turcją.

Final Four Ligi Narodów 2021 - kto zagra?

W pierwszej edycji Ligi Narodów w Final Four wystąpiły Szwajcaria, Francja, Holandia i Portugalia. W finale Cristiano Ronaldo i spółka pokonali Oranje po trafieniu Goncalo Guedesa. W 2021 roku w turnieju finałowym z tej czwórki zobaczymy tylko mistrzów świata, "Trójkolorowych", ale cała obsada wydaje się zdecydowanie mocniejsza niż dwa lata temu.

Liga Narodów: Dywizja A - Tabela grupy reprezentacji Polski

Oprócz Francji w Final Four LN zagra lider rankingu FIFA Belgia, która w bezpośrednim boju o awans w środę pokonała Danię 4:2, zwycięzca "polskiej" grupy Włochy oraz Hiszpania, która we wtorek zdemolowała Niemców 6:0.

Do Dywizji B spadły Bośnia i Hercegowina, Islandia i Szwecja [mecz Ukraina - Szwacjaria został przełożony, a to on zdecyduje o degradacji jednej z tych drużyn - red,], natomiast awans do najlepszej szesnastki wywalczyły Austria, Czechy, Węgry i Walia.

RadioZET.pl