Liga Narodów: Koncertowa gra Anglików, Synowie Albionu pokonali Hiszpanię

15.10.2018 23:08

Hiszpania przegrała z Anglią 2:3 w ramach rozgrywek Ligi Narodów. Anglicy już w pierwszej połowie rozstrzygnęli wynik meczu, kiedy prowadzili 3:0.

Hiszpania - Anglia fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebook

Chociaż w pierwszej części gry to Hiszpanie byli częściej przy piłce, to jednak Anglicy wykorzystywali nadarzające się okazje. Na początku po kwadransie do siatki trafił Sterling, który posłał prawdziwą bombę na bramkę De Gei. W 29. minucie Rashford znalazł się sam na sam z bramkarzem i pewnie umieścił futbolówkę w siatce. Na 3:0 podwyższył Sterling, który wykorzystał świetnie zagraną piłkę przez Harry’ego Kane’a i pewnym strzałem z kilku metrów pokonał bramkarza Manchesteru United.

Kiedy wydawało się, że Anglicy muszą tylko dograć drugą połowę, Hiszpanie dali o sobie znać. W 58. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Paco Alcacer głową skierował piłkę do siatki. Wydawało się, że gospodarze będą gonić wynik, ale nie byli tak skuteczni, jak ich rywale. W ostatnich sekundach meczu bramkę po zagraniu główką zdobył Sergio Ramos.

Hiszpania - Anglia 2:3 (0:3)

Raheem Sterling 16', 38',  Marcus Rashford 29', Paco Alcacer 58', Sergio Ramos 90+7'.

W drugim spotkaniu Islandia przegrała ze Szwajcarią 1:2.