Liga Narodów: Cristiano Ronaldo w składzie Portugalii na turniej finałowy

Krzysztof Sobczak
23.05.2019 19:02
Cristiano Ronaldo w składzie Portugalii na turniej finałowy Ligi Narodów
fot. PATRICIA DE MELO MOREIRA/AFP/East News

Cristiano Ronaldo jest w kadrze reprezentacji Portugalii na finałowy turniej Ligi Narodów UEFA, który odbędzie się w jego kraju w dniach 5-9 czerwca. Gospodarze byli w grupie rywalami Polaków, ale wtedy musieli sobie radzić bez słynnego piłkarza Juventusu Turyn.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jeden z najwybitniejszych piłkarzy świata odpoczywał jesienią od występów w reprezentacji. Wiosną wrócił do kadry i teraz pomoże kolegom w pierwszym w historii turnieju Final Four Ligi Narodów z udziałem zwycięzców czterech grup najwyższej dywizji.

Zobacz także

Powołanie otrzymał również m.in. debiutant Joao Felix, znakomicie spisujący się w minionym sezonie w Benfice Lizbona.

W półfinałach Portugalia zagra 5 czerwca w Porto ze Szwajcarią, a dzień później Holandia zmierzy się w Guimaraes z Anglią. Finał odbędzie się 9 czerwca w Porto.

Polska zostanie w dywizji A Ligi Narodów?

Portugalia w grupie 3. Dywizji A wyprzedziła Włochy oraz Polskę. Trzecie miejsce biało-czerwonych oznaczało degradację do niższej dywizji, ale możliwe, że pozostaną w najwyższej klasie. Już kilka miesięcy temu prezes PZPN Zbigniew Boniek wspominał, że UEFA bierze pod uwagę poszerzenie tej dywizji.

Z kolei kilka dni temu sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki poinformował na Twitterze, że "National Team Competitions Committee jednogłośnie zaaprobował zmiany w Lidze Narodów UEFA - zwiększenie grup do czterech zespołów zamiast trzech, czyli brak meczów towarzyskich, a tylko o punkty w LN".

Jak dodał, to oznaczałoby, że Polska, Niemcy, Chorwacja oraz Islandia pozostałyby w Dywizji A. Głosowanie Komitetu Wykonawczego UEFA w tej sprawie - we wrześniu.

RadioZET.pl/PAP/KS