Skandal podczas meczu Meksyk – USA. Kibice trafili piłkarza pociskiem

07.06.2021 12:00

Kilka minut musiał podnosić się z boiska Amerykanin Gio Reyna, który został trafiony pociskiem przez jednego z kibiców reprezentacji Meksyku podczas finału Ligi Narodów CONCACAF. Piłkarze USA zostali obrzuceni śmieciami i opakowaniami po napojach, gdy cieszyli się z bramki zdobytej w 114. minucie dogrywki.

• Mecz Meksyk – USA dostarczył kibicom emocji już po chwili od pierwszego gwizdka. Pierwsza bramka w spotkaniu padła w 2. minucie, a ostatnia w 114
  • Do tego, w ostatniej minucie dogrywki rzutu karnego nie wykorzystał Andres Guardado
  • Przez cały mecz sędzia kilkakrotnie musiał rozdzielać zawodników obu drużyn, którzy skakali sobie do gardeł i wymieniali ciosy. Na trybunach skończył trener Meksyku Tata Martino

Liga Narodów CONCACAF. Mecz MeksykUSA to jedno z tzw. spotkań „podwyższonego ryzyka”, co od samego początku było widać na boisku, ale i trybunach. W niedzielę sędzia pokazał siedem żółtych kartek, trzy razy karał zawodników za udział w bójkach, a do tego kilkakrotnie musiał ich rozdzielać.

Na boisku niemal nie doszło też do tragedii. W 114. minucie Christian Pulisic wbiegł w pole karne Meksyku i starł się z rywalem w walce o piłkę. Sędzia w akcji nie dopatrzył się faulu, jednak po konsultacji z VAR-em podyktował jedenastkę. W podjęciu decyzji przeszkadzał mu trener Meksyku Tata Martino, który został wyrzucony na trybuny.

Pulisić podszedł do karnego i wyprowadził USA na prowadzenie. Gdy zawodnicy USA podbiegli pod skraj boiska, fani zaczęli rzucać w nich piwem i pojemnikami na napoje. Jeden z reprezentantów Stanów Zjednoczonych, Gio Reyna, został trafiony pociskiem i przez kilka minut nie podnosił się z murawy. Na szczęście po wszystkim wstał i dokończył spotkanie.

Meksyk - USA. Skandal w finale Ligi Narodów CONCACAF

Mecz  otworzył w 2. minucie gol Jesusa Corony i od tego czasu zawodnicy trafili do siatki jeszcze pięć razy. Meksyk w 24. minucie podwyższył wynik na 2:0, jednak trafienie zostało anulowane. Po trzech minutach bramkę dla USA zdobył Gio Reina.  Na kolejne gole trzeba było czekać do drugiej połowy: w 79 minucie dla Meksyku trafił Diego Lainez, a w 82. gola zdobył Weston McKennie (USA).

Ostra walka toczyła się nie tylko pod polami karnymi obu drużyn, ale między samymi zawodnikami. Sędzia przez pierwsze 90 minut wyciągnął 5 żółtych kartek, a piłkarze w przypływie emocji na boisku dusili się i okładali pięściami.

Sytuacja nie zmieniła się, gdy arbiter John Pitti  rozpoczął dogrywkę. Gdy w 115 minucie podyktowano rzut karny dla USA, sędzia Tata Martino próbował utrudnić sędziemu wydanie decyzji, za co został wyrzucony na trybuny. Strzelec gola - Christian Pulisić został ukarany żółtą kartką za niesportowe zachowanie. Po 5 minutach arbiter znowu wskazał na jedenasty metr. Karnego nie wykorzystał Anders Guardado, który później  - w 11. minucie doliczonego czasu dogrywki - także obejrzał żółtą kartkę za udział w bójce.

Meksyk - USA: WYNIK

Liga Narodów CONCACAF to rozrywki, w których występują drużyny z Ameryki Północnej, Środkowej i Karaibów, podzielone na 3 dywizje. W tym roku LN została zorganizowana po raz pierwszy w historii. W niedzielę odbył się jej finał.

USA – Meksyk: Gio Reina (27.), Weston McKennie (82.), Christian Pulisic (114.); Jesus Corona (2.), Diego Lainez (79.)

żółte kartki: Brooks, Acosta, McKenzie, Yedlin, Pulisic – Gaurdado, Lozano, Herrera

czerwona kartka: Tata Martino (114.)