Zamknij

Liga Narodów 2021: Rozlosowano pary 1/2 finału. Dwa wielkie hity

03.12.2020 18:16
Liga Narodów 2021 półfinały
fot. PAP/EPA

Znamy pary 1/2 finału Ligi Narodów UEFA. O zwycięstwo w turnieju powalczą: Hiszpania, Belgia, Włochy i Francja. Mecze półfinałowe rozegrane zostaną w październiku 2021 roku. Gospodarzem turnieju Final Four będą Włochy.

Liga Narodów UEFA 2021 będzie starciem europejskich potęg. W wyniku losowania w półfinałach dojdzie do starć: Hiszpania - Włochy i Belgia - Francja. W obu przypadkach tak naprawdę trudno wskazać faworyta. To z kolei zwiastuje ogromne emocje.

Mecze 1/2 finału Ligi Narodów odbędą się już po mistrzostwach Europy. 6 października Hiszpania zagra z Włochami, dzień później dojdzie do starcia Francuzów z Belgami. Jak poinformowała UEFA, mecze o trzecie miejsce i finał rozegrane zostaną tego samego dnia - 10 października.

Liga Narodów UEFA 2021 - pary 1/2 finału:

  • Włochy - Hiszpania (6 października 2021)
  • Belgia - Francja (7 października 2021)

Tytułu najlepszej drużyny turnieju nie obroni Portugalia, która w finale poprzedniej edycji okazała się lepsza od Holandii. W meczu o trzecie miejsce Anglicy pokonali Szwajcarów.

Reprezentacja Polski w Lidze Narodów 2021 rywalizowała w grupie z Włochami, Holandią oraz Bośnią i Hercegowiną. Po czterech meczach biało-czerwoni zajmowali pierwsze miejsce i mieli realne szanse na awans do Final Four. Porażki z Italią i zespołem Pomarańczowych sprawiły jednak, że spadli na trzecie miejsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: