Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Piękne zachowanie Van Dijka. Kapitan Holendrów pocieszał sędziego po tragedii [WIDEO]

20.11.2018 12:33
sport

Virgil Van Dijk zaimponował w meczu z Niemcami zarówno podczas gry, gdy w doliczonym czasie uratował swojej drużynie jeden punkt, ale także po meczu, gdy podszedł do sędziego Ovidiu Hategana i przytulił go. Rumun bowiem w przerwie spotkania dowiedział się o śmierci swojej matki. 

Van Dijk fot. PAP/EPA

Sytuacja miała miejsce już po końcowym gwizdku. Obrońca Liverpoolu podszedł do rumuńskiego arbitra, objął go i chwilę pocieszał. Tamten miał łzy w oczach:

Okazało się bowiem, że matka Hategana, która od dłuższego czasu ciężko chorowała, zmarła w trakcie meczu. Sędzia dowiedział się o tym w przerwie, ale postanowił pracować do końca spotkania. 

- Powiedział mi, że dowiedział się właśnie o śmierci matki. Załamał się i zaczął płakać. Pocieszałem go, powiedziałem, że bardzo dobrze dziś sędziował. To drobnostka, ale mam nadzieję, że choć trochę mu to pomogło - wyjaśniał Van Dijk w rozmowie Voetbal International (cytat za Onet.pl). 

W ostatnim spotkaniu grupy 1 dywizji A Holendrzy zremisowali 2:2 z Niemcami właśnie po golu swojego kapitana w 90 minucie, mimo iż do 85. minuty przegrywali 0:2. Tym samym przypieczętowali swoje zwycięstwo w grupie i awans do turnieju finałowego LN. Z kolei podopieczni Joachima Lowa, nie odnosząc ani jednego zwycięstwa w tej edycji, spadają do dywizji B. 

RadioZET.pl/Onet.pl/MP

Oceń