Liga Narodów: Portugalia wygrała z Włochami i została liderem "polskiej" grupy

10.09.2018 22:59

Portugalia wygrała z Włochami 1:0 w meczu Ligi Narodów. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 48. minucie Andre Silva.

Liga Narodów: Portugalia wygrała z Włochami i została liderem "polskiej" grupy fot. PAP/EPA

Aktualni mistrzowie Europy przystępowali do tego spotkania bez swojego kapitana i najlepszego piłkarza - Cristiano Ronaldo, który na czas zgrupowania dostał wolne od trenera i wybrał się na krótkie wakacje.

Obie drużyny miały kilka okazji do zdobycia gola, ale jedną z nich wykorzystali tylko Portugalczycy. W 48. minucie Gianluigiego Donnarummę strzałem z bliskiej odległości pokonał Silva.

Dla Portugalii był to pierwszy mecz w tej edycji Ligi Narodów. Zwycięstwo zapewniło im prowadzenie w grupie. Włosi wcześniej grali z reprezentacją Polski. W Bolonii padł wyniki 1:1.