Justyna Dżbik, Kamil Nosel
Hubert Radzikowski

Pięć goli w Chorzowie, Polska przegrała z Portugalią

11.10.2018 22:44

Polska w swoim drugim meczu Ligi Narodów przegrała z Portugalią 2:3. Bramki dla biało-czerwonych strzelili Krzysztof Piątek i Kuba Błaszczykowski.

Polska - Portugalia fot. PAP/EPA

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebook

Polacy objęli prowadzenie w 18. minucie po tym, jak Krzysztof Piątek wykorzystał dobre dośrodkowanie Rafała Kurzawy z rzutu rożnego i strzałem głowa pokonał Ruiego Patricio. 13 minut później do wyrównania doprowadzili rywale. Ładną akcję Pizziego z prawej strony celnym strzałem zakończył Andre Silva. Pod koniec pierwszej połowy sam na sam z Fabiańskim wyszedł Rafa, minął Fabiańskiego i stanął przed pustą bramką. Z wślizgiem zdążył jeszcze Kamil Glik, ale skierował piłkę do własnej bramki.

Po zmianie stron Portugalczycy podwyższyli prowadzenie. Ładnym strzałem z dystansu popisał się Bernardo Silva. W 64. minucie na boisko weszli Kamil Grosicki i Kuba Błaszczykowski. Ten drugi w 77. minucie zdobył kontaktową bramkę i wlał nadzieję w serca kibiców. Niestety to było ostatnie słowo biało-czerwonych. Więcej goli nie padło i mecz zakończył się przegraną kadry Jerzego Brzęczka 2:3.

Warto podkreślić, że było to 103. spotkanie Błaszczykowskiego w barwach reprezentacji. Tym samym stał się piłkarzem z największą liczbą meczów w kadrze w historii. Setny mecz rozegrał natomiast Robert Lewandowski.

22:38

Koniec meczu! Polska przegrała z Portugalią 2:3!

90. min.

Jeszcze jedna szansa, Bruno strzela z bliska! Nie trafił! A Fabiańskiego nie było w bramce.

90. min.

Cancelo kapitalnie wchodzi w pole karne, wycofuje do Sancheza - strzał! Broni Fabiański!

88. min.

Portugalczycy starają się oddalić grę od własnego pola karnego.

84. min.

Teraz Renato Sanchez wyszedł sam na sam, minął Fabiańskiego - strzał! Wybija z linii bramkowej Kędziora!

78. min.

Ruszył prawą stroną Grosicki, dośrodkowanie, piłkę odbija Pepe, ta trafia do Błaszczykowskiego, a ten pięknym strzałem z powietrza trafia do bramki!

77. min.

GOOOL!!! Błaszczykowski!!!

76. min.

Andre Silva z dystansu. Pewnie broni Fabiański.

75. min.

Rzut wolny dla Polski. Zieliński w pole karne... Bednarek strzela! Obok bramki!

74 min.

Rzut rożny dla Polski. Piłka na Jędrzejczyka, ale ten powstrzymany przez dwóch rywali. Sędzia nie widział jednak faulu.

69. min.

Ładne podanie Lewandowskiego do Błaszczykowskiego, ale ten potem za mocno do Zielińskiego.

67. min.

Żółta kartka dla Carvalho za faul na Lewandowskim.

66. min.

Mario Rui strzela z dystansu, ale nie ma problemów Fabiański.

65. min.

Pierwsza akcja - Grosicki dośrodkowuje w pole karne, ale dobrze interweniuje Pepe.

63. min.

Dwie zmiany w reprezentacji Polski: Błaszczykowski za Klicha i Grosicki za Kurzawę.

62. min.

Żółta kartka dla Krychowiaka za uderzenie rywala w walce o piłkę.

58. min.

Rzut rożny dla reprezentacji Polski. Ale niewiele z tego wyszło.

53. min.

Żaden z naszych piłkarzy nie powstrzymał jego rajdu, ten spokojnie zszedł na lewą nogę i strzałem z dystansu pokonał Fabiańskiego.

52. min.

GOOOL!!! 3:1 dla Portugalii!

51. min.

Teraz świetny strzał Zielińskiego z dystansu! Minimalnie obok bramki!

47. min.

Żółta kartka dla Klicha za faul w środku pola. To oznacza, że nie zagra w kolejnym meczu.

46. min.

Czas na drugą połowę!

45. min.

Tutaj samobójczy gol Kamila Glika:

45. min.

Koniec pierwszej połowy! Polska przegrywa z Portugalią 1:2!

43. min.

Fantastyczne długie podanie na Rafę, ten przyjmuje, mija Fabiańskiego, a potem jeszcze wślizg Glika i ostatecznie to nasz obrońca trafia do siatki.

42. min.

GOOOL! Niestety przegrywamy 1:2.

41. min.

Teraz świetna piłka w pole karne do Silvy, ale kapitalnie interweniował Bereszyński.

37. min.

Tutaj gol zdobyty przez Portugalię:

34. min.

Kolejna szansa dla rywali - Pizzi strzela zza szesnastki! Pewnie broni Fabiański.

32. min.

Szybka akcja na prawej stronie, płaskie dośrodkowanie i Silva z kilku metrów pakuje piłkę do bramki.

32. min.

GOOOL! Portugalia wyrównuje!

27. min.

Teraz świetna akcja Portugalczyków - Pizzi uderzył z pola karnego, ale zablokował piłkę Bednarek. To mogła być bramka.

23. min.

Teraz Rafa Silva pakuje piłkę do naszej bramki, ale wcześniej sędzia odgwizdał spalonego.

22. min.

W odpowiedzi mocno centra w pole karne Cancelo, ale żaden z jego partnerów nie zdołał oddać strzału na bramkę Fabiańskiego.

18. min.

GOOOOL!!! Piątek trafia po strzale głową!

18. min.

Rzut rożny dla reprezentacji Polski...

16. min.

Upadł w polu karnym Cancelo po starciu z Bednarkiem. Gwizdek arbitra milczy.

15. min.

Glik kolejny raz szuka długim podaniem Piątka, ale za mocno zagrał.

11. min.

Lewandowski teraz wychodzi sam na sam, ale odgwizdana pozycja spalona.

8. min.

Piłka w pole karne do Andre Silvy - strzela z pierwszej piłki! Minimalnie nad bramką.

7. min.

Rui powstrzymany przez Glika. Rzut rożny dla Portugalii.

6. min.

Dośrodkowanie... Glik uderza, ale niecelnie.

5. min.

Bereszyński faulowany blisko pola karnego rywali. Będzie szansa na dośrodkowanie.

3. min.

Teraz dalekie zagranie do Piątka, strzał z ostrego kąta! Broni pewnie Patricio.

2. min.

Lewandowski dośrodkowuje w pole karne... Łapie pewnie Patricio.

2. min.

Długie zagranie na Lewandowskiego, ale wybija głową Pepe.

1. min.