Zamknij

Liga Narodów: Reprezentacja Polski rozegra dwa mecze na Stadionie Śląskim

Krzysztof Sobczak
23.05.2018 14:19
Liga Narodów na Stadionie Śląskim w Chorzowie
fot. PIOTR DZIURMAN/REPORTER/EASTNEWS

Mecze polskich piłkarzy z Portugalią i Włochami w Lidze Narodów UEFA odbędą się na Stadionie Śląskim w Chorzowie - zdecydował na środowym posiedzeniu zarząd PZPN. Spotkanie z mistrzami Europy odbędzie się 11 października, a z Italią trzy dni później.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Mecz z Cristiano Ronaldo i spółką będzie doskonałą okazją do wspomnień. Dokładnie 12 lat wcześniej, 11 października 2006 roku, biało-czerwoni prowadzeni przez Leo Beenhakkera pokonali w Chorzowie Portugalię 2:1 w meczu eliminacji mistrzostw Europy 2008. Oba gole dla reprezentacji Polski zdobył wówczas Ebi Smolarek.

Zobacz także

Stadion Śląski, oddany do użytku po modernizacji 1 października 2017, należy do samorządu wojewódzkiego. W marcu w towarzyskim spotkaniu Polacy pokonali tam Koreę Południową 3:2.

- Zostaliśmy docenieni. To zasługa tych, którzy budowali, modernizowali, a dziś pracują na stadionie – zaznaczył marszałek woj. śląskiego Wojciech Saługa.

Przypomniał, że teraz przed podopiecznymi trenera Adama Nawałki mistrzostwa świata w Rosji.

- Trzeba trzymać kciuki podczas mundialu, a potem, żeby nasza reprezentacja zawsze na Śląskim wygrywała. Udowodniliśmy, że mamy arenę piłkarską. Stadion podoba się w świecie sportu. Będą tu różne wielkie imprezy, ale to też stadion dla futbolu. Portugalia i Włochy to poważne drużyny i czekają nas wielkie emocje, które – mam nadzieję – zostaną u nas na stałe – wspomniał Saługa.

Liga Narodów 2018: Kiedy i z kim gra Polska?

Oba październikowe pojedynki na chorzowskim obiekcie rozpoczną się o godz. 20.45. Wcześniej biało-czerwonych czeka wyjazdowy mecz z Włochami, który zaplanowano na 7 września. Na zakończenie fazy grupowej z kolei udadzą się do Portugalii, gdzie 20 listopada zmierzą się z mistrzami Europy.

Liga Narodów 2018: Zasady nowych rozgrywek

Liga Narodów to nowe rozgrywki, mające podnieść rangę towarzyskich meczów. Zwycięzcy grup Dywizji A awansują do Final Four, zaplanowanego na 5-9 czerwca 2019 roku. Jak poinformowała w marcu Europejska Unia Piłkarska (UEFA), Polska, Portugalia i Włochy chcą zorganizować turniej finałowy pierwszej edycji LN. Zwycięzca grupy 3. awansuje do Final Four i automatycznie zostanie jego gospodarzem, co ma zostać potwierdzone w grudniu.

Pomiędzy poszczególnymi dywizjami będą obowiązywały zasady awansów i spadków. Do niższej spadną po cztery najsłabsze zespoły z dywizji A, B i C, a do wyższej awansują po cztery najlepsze z B, C i D.

RadioZet.pl/PAP/KS