Zamknij

Sędzia po meczu wziął autografy od Haalanda. Wiadomo już, komu je przekaże

08.04.2021 10:55
Sędzia po meczu wziął autograf od Haalanda. Wiadomo już komu je przekaże
fot. PAUL ELLIS/AFP/East News

Sędzia, który poprosił Erlinga Haalanda o autograf na żółtej i czerwonej kartce, oddał je na aukcję charytatywną dla centrum dzieci z autyzmem, które wspiera od 6 lat. O prośbie Octaviana Sovre’a do norweskiego piłkarza szybko zrobiło się głośno. Trener Josep Guardiola stwierdził, że sędzia chciał autografy, by mieć pamiątkę dla własnych dzieci, a były piłkarz City Joleon Lescott dodał, że jego zachowanie było dziecinne.

  • Sędzia Octavia Sovre z Rumunii po meczu Borussia – Manchester City poczekał na Haalanda w szatni i poprosił go o autograf
  • Norweski napastnik podpisał się na żółtej i czerwonej kartce
  • Zachowanie sędziego skrytykował m.in. trener Manchesteru Pep Guardiola oraz były zawodnik City Joleon Lescott

Octavian Sovre w meczu Borussi z Manchesterem City był asystentem Ovidiu Hategana. Rumuński arbiter po meczu poczekał w szatni i poprosił o autograf Erlinga Brauta Haalanda. Jak się okazało, zrobił to, by móc oddać kartki na aukcję. Sovre od wielu lat wspiera rumuńskie centrum wspomagające leczenie dzieci z autyzmem.

Zanim okazało się, dlaczego Sovre poprosił Haalanda o autograf, na sędziego spadła spora krytyka. - Nigdy czegoś takiego nie widziałem. Może chciał mieć pamiątkę dla syna lub córki – stwierdził po meczu Pep Guardiola. Joleon Lescott, były piłkarz City, a obecnie ekspert telewizyjny dodał, że według niego zachowanie sędziego było dziecinne.

Octavian Sovre poprosił Haalanda o autografy. Od lat wspiera rumuńskie centrum dla chorych

Światło na sprawę rzuciła rumuńska gazeta Sporturilor. Sovre od 2015 roku wspiera centrum leczące dzieci z autyzmem, znajdujące się w okręgu Bihor. Dziennikarze dziennika dodali, że sędzia zebrał już ogromną liczbę koszulek, zdjęć i autografów piłkarzy. Wszystkie przekazał na SOS Autism Bihor.

RadioZET.pl/PAB