Zamknij

Znamy najlepszych zawodników LM z ubiegłego sezonu. Nie ma Lewandowskiego

26.08.2021 19:46
Jorginho
fot. PAUL ELLIS/AFP/East News

Podczas ceremonii losowania grup Ligi Mistrzów 2021/2022 poznaliśmy także najlepszych piłkarzy i piłkarki z ubiegłorocznej edycji. Nagrody podzielono na statuetkę dla najlepszego bramkarza, obrońcy, pomocnika, napastnika oraz gracza w ogóle.

Nagrodę dla najlepszego bramkarza Ligi Mistrzów w sezonie 2020/2021 zdobyli Hiszpanka Sandra Panos z Barcelony oraz Francuz Edouard Mendy z Chelsea.

Taka sama statuetka, tyle, że dla obrońcy, powędrowała do Hiszpanki Irene Paredes z Paris Saint-Germain oraz Portugalczyka Rubena Diasa z Manchesteru City.

Znamy najlepszych zawodników LM z ubiegłego sezonu

Najlepszymi pomocnikami okazali się Hiszpanka Alexia Putellas z Barcelony oraz Francuz N'Golo Kante z Chelsea.

Nagroda dla najlepszego napastnika LM 2020/2021 trafiła natomiast do Hiszpanki Jennifer Hermoso z Barcelony oraz Norwega Erlinga Haalanda z Borussii Dortmund.

Jorginho najlepszym piłkarzem sezonu 2020/2021 wg UEFA

UEFA przyznała również nagrodę dla najlepszego ich zdaniem piłkarza w sezonie 2020/2021 w ogóle. Laur ten powędrował do wspomnianej już Putellas oraz Włocha Jorginho z Chelsea.

Trenerem roku drużyny kobiecej został wybrany szkoleniowiec Barcelony - Hiszpan Lluis Cortes, zaś męskiej - Niemiec Thomas Tuchel z Chelsea.

RadioZET.pl