Złe informacje z Neapolu. Piotr Zieliński kontuzjowany

05.10.2022 15:28

We wtorek SSC Napoli rozbiło w Amsterdamie Ajax 6:1 w 3. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów, a jednego z goli dla "Azzurri" zdobył Piotr Zieliński. Reprezentant Polski rozegrał jednak tylko jedną połowę, gdyż, jak się okazało, podczas meczu doznał kontuzji łydki.

Piotr Zieliński

Porażka Ajaxu Amsterdam z SSC Napoli 1:6 w 3. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów to najwyższa przegrana holenderskiego klubu w historii tych rozgrywek. Co ciekawe, jako pierwsi prowadzenie objęli gospodarze, ale potem to "Azzurri" rozpoczęli strzelanie.

W 45. minucie piłkę do bramki Ajaxu wpakował Piotr Zieliński. Polak dostał ładne podanie od Andre-Francka Zambo Anguissy i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza rywali.

Piotr Zieliński kontuzjowany po meczu z Ajaxem

Co jednak niepokojące, na drugą połowę pomocnik reprezentacji Polski już nie wyszedł i to wcale nie z powodów taktycznych. Jak poinformował po meczu m.in. trener Napoli Luciano Spalletti, popularny "Zielu" nabawił się w spotkaniu z Ajaxem kontuzji prawej łydki.

"Piotr Zieliński zszedł po pierwszej połowie meczu z Ajaxem z powodu tępego urazu prawej łydki" - napisano w komunikacie, który pojawił się na oficjalnej stronie neapolitańczyków.

- Zieliński dostał cios, więc go zmieniłem po problemie z końca pierwszej połowy - przyznał z kolei po spotkaniu Spalletti, cytowany przez ilnapolista.it. 28-latek został zmieniony przez Francuza Tanguya Ndombele.

Póki co nie wiadomo, jak poważny jest to uraz i ile czasu - o ile w ogóle - nasz kadrowicz będzie musiał pauzować. Dla Napoli z pewnością byłoby to poważne osłabienie, bowiem Zieliński prezentuje się w obecnym sezonie znakomicie: na swoim koncie ma już cztery gole i pięć asyst w 11 występach.