Zamknij

Z kim Legia może zagrać w 3 rundzie eliminacji do LM? Znamy przeciwników

15.07.2021 13:37
Z kim Legia może zagrać w 3 rundzie eliminacji do LM? Znamy przeciwników
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Legia Warszawa zna już przeciwników, z którymi może się zmierzyć w 3. rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów. Jeśli drużynie Czesława Michniewicza uda się przejść Florę Tallin, trafi na dużo silniejszego przeciwnika. Legię może czekać np. mecz z Dinamem Zagrzeb, Rangersami, lub Slavią Praga.

Legia w 3 rundzie Ligi Mistrzów może trafić na jedną z poniżej wymienionych drużyn. Oczywiście los drużyny Czesława Michniewicza zależy od wyniku dwumeczu z Florą Tallin. Jeśli Legia okaże się gorsza od mistrza Estonii, zagra w fazie grupowej Ligi Europy.

19 lipca w trakcie losowania par 3 rundy eliminacji LM ogłoszono, że Legia (w przypadku awansu) zagra w niej ze zwycięzcą dwumeczu Dinamo Zagrzeb (Chorwacja)/Omonia Nikozja (Cypr).

Z kim Legia może zagrać w 3 rundzie eliminacji do LM?

W III rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów gra łącznie 20 drużyn. Są one podzielone na dwie kategorie: mistrzów i "niemistrzów". Ta pierwsza grupa składa się z zespołów dwóch kategorii: mistrzów lig federacji z miejsc 14-15 i 10 zwycięzców II rundy kwalifikacyjnej dla mistrzów (to m.in. Legia).

Niemistrzowie (łącznie 8 drużyn) są podzieleni na:

  • wicemistrzów lig federacji z miejsc 7-9 i zespoły z trzecich miejsc lig federacji z miejsc 5-6 (łącznie 5 drużyn w tej kategorii)
  • zwycięzców II rundy kwalifikacyjnej dla niemistrzów (łącznie 3 drużyny w tej kategorii)

Mistrzowie (łącznie 12 drużyn) to:

  •  2 drużyny – mistrzowie lig federacji z miejsc 14-15
  •  10 zwycięzców II rundy kwalifikacyjnej dla mistrzów (w tym Legia)

RadioZET.pl/Wiki