Vinicius i Benzema dają Realowi zwycięstwo nad Szachtarem

03.11.2021 20:38
Real Madryt - Szachtar

Real Madryt w meczu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów wygrał z Szachtarem Donieck 2:1. Bohaterami spotkania byli Vinicius Junior i Karim Benzema.

Real Madryt bardzo dobrze wszedł w ten mecz. Już na samym początku do siatki trafić mógł Luka Modrić, ale jego strzał z bliskiej odległości obronił golkiper gości. Królewscy nacierali, czego efektem był gol w 14. minucie. Gapiostwo jednego z obrońców wykorzystał Vinicius Junior, który odebrał piłkę w polu karnym, a potem zagrał ją do Benzemy, który trafił niemalże do pustej bramki.

Real Madryt - Szachtar: WYNIK 2:1

Podopieczni Carlo Ancelottiego najwyraźniej zadowolili się skromnym prowadzeniem, bowiem w kolejnych minutach oddali inicjatywę rywalom. Bliski zdobycia gola był Alan Patrick, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek. Szachtar do remisu doprowadził w 39. minucie. Mocnym strzałem z bliskiej odległości do siatki Realu trafił Fernando. Wyniki 1:1 utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron Real nadał był "senny". To Szachtar dłużej utrzymywał się przy piłce i to na połowie rywala. O wyniku przesądziła jednak genialna akcja z 61. minuty. Trio Vinicius - Casemiro - Benzema cudownie pograło w polu karnym rywala, a składną akcję celnym strzałem zakończył Francuz, dla którego było to już czwarte trafienie w tej edycji Ligi Mistrzów. Drugą asystą w meczu popisał się za to Vinicius.

Dzięki tej wygranej Real awansował na pozycję lidera tabeli grupy D i z dorobkiem 9 punktów jest na najlepszej drodze do zapewnienia sobie awansu do fazy pucharowej. Szachtar pozostał ostatni z zaledwie punktem na koncie.

Real Madryt - Szachtar 2:1. SKŁADY

• Real Madryt: Courtois - Carvajal (66' Nacho), Militao, Alaba, Mendy - Casemiro, Kroos, Modrić - Lucas, Vinicius, Benzema (79' Jović).
  • Szachtar: Trubin - Dodo, Marlon, Matwijenko, Ismaily - Maycon, Stepanenko (80' Sudakow) - Tete (80' Marlos), Alan Patrick (80' Marcos Antonio), Mudryk (71' Solomon) - Fernando (86' Dentinho).