Barcelona górą w hicie kolejki, trzy nieuznane gole Moraty

28.10.2020 22:54
Juventus - Barcelona

Juventus przegrał z Barceloną w hicie Ligi Mistrzów 0:2. Stara Dama kończyła mecz w "dziesiątkę", gdy po dwóch żółtych kartkach i w konsekwencji czerwoną otrzymał Demiral.

Już na samym początku meczu bliski otwarcia wyniku był Antoine Griezmann, ale po jego strzale piłka uderzyła w słupek. W pierwszych minutach Juventus wyszedł na rywali wysokim pressingiem, z którym goście mieli spore trudności. W końcu w 14. minucie Dembele wyprowadził Dumę Katalonii na prowadzenie. Francuz zdecydował się na strzał zza pola karnego. Futbolówka po drodze odbiła się od jednego z obrońców i zaskoczyła Wojciecha Szczęsnego, który nie miał przy tym strzale żadnych szans.

Po niecałej minucie do remisu doprowadził Alvaro Morata, ale po sprawdzeniu akcji przez VAR, okazało się, że Hiszpan był na spalonym. W 30. minucie napastnik Juventusu po raz drugi pokonał Neto, ale zawodnik znajdował się na pozycji spalonej. Przez większą część pierwszej połowy, Barcelona grała konsekwentnie, rozgrywając piłkę po obwodzie, zmuszając do biegania graczy Juventusu. Dodatkowo gospodarze mieli problemy z dokładnością podań, przez co tracili sporo piłek.

Juventus - Barcelona: Trzy nieuznane gole i zwycięstwo Dumy Katalonii

Po zmianie stron w 55. minucie Morata wpakował futbolówkę do siatki z bliskiej odległości, ale VAR po raz trzeci pokazał spalonego. Od tego momentu na kilka chwil Juventus zaczął grać nieco agresywniej, ale po kilku nieudanych podaniach, inicjatywę znów przejęła Barcelona.

W 85. minucie Demiral po faulu na Messim obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę, osłabiając swój zespół na ostatnie minuty.

W 90. minucie Bernardeschi sfaulował w polu karnym Ansu Fatiego, a "jedenastkę" pewnie wykorzystał Lionel Messi, ustalając wynik spotkania na 2:0.

Juventus Turyn - Barcelona 0:2 (0:1).

Bramki: Ousmane Dembele (14), Lionel Messi (90+1-karny).