Bayern upokorzył Tottenham. Dwie bramki Lewandowskiego, show Gnabry'ego

01.10.2019 22:51
Tottenham - Bayern na zywo

Bayern Monachium zdemolował Tottenham w meczu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów wygrywając 7:2. Dwie bramki dla Bawarczyków zdobył Robert Lewandowski.

Na początku meczu Tottenham narzucił Bayernowi swoje tempo. Z bardzo dobrej strony pokazał się Neuer, który obronił dwa groźne strzały Sona. Jednak w 12. minucie niemiecki bramkarz nie miał szans przy trzecim strzale Koreańczyka, który otworzył wynik spotkania.

Już po 180 sekundach wyrównał Kimmich. Pomocnik Bawarczyków zdecydował się na strzał zza pola karnego i pokonał Llorisa.

Bayern zaczął się rozkręcać, ale i Tottenham nie spuszczał z tonu. Jednak w ostatniej akcji pierwszej połowy w polu karnym przewrócił się Tolisso. Sędzia nakazywał mu podnieść się z murawy, a po lekkim zamieszaniu, futbolówka wylądowała pod nogami Roberta Lewandowskiego. Napastnik reprezentacji Polski obrócił się z piłką i zdecydował się na strzał, umieszczając ją w siatce.

Po zmianie stron Bayern kompletnie zdominował plac gry. Kompletna demolka Kogutów zaczęła się w 53. minucie, kiedy indywidualną akcją popisał się Gnabry. Pomocnik zszedł do środka z lewej strony i pokonał Llorisa strzelając zza pola karnego. Po dwóch minutach Niemiec cieszył się z drugiego gola: Tolisso wykorzystał błąd obrońców, dograł do skrzydłowego, a ten pewnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce.

Tottenham - Bayern: Śmiertelna końcówka mistrza Niemiec

Trzy minuty później sędzia podyktował jedenastkę dla Tottenhamu po tym, gdy Coman faulował Rose'a. Akcja była jeszcze sprawdza systemem VAR, ale arbiter utrzymał decyzję. Karnego na gola zamienił Harry Kane i wydawało się, że Koguty jeszcze podejmą walkę z Bawarczykami. Niestety, ale pod koniec spotkania mistrzowie Niemiec wybili gospodarzom ten pomysł z głowy.

W 83. minucie Alcantara popisał się świetnym podaniem na kilkadziesiąt metrów, futbolówkę przejął Gnabry i wbiegając w pole karne, skierował ją do bramki.

W 87. minucie na listę strzelców wpisał się Robert Lewandowski. Polak uderzył piłkę po ziemi, która wylądowała tuż przy lewym słupku. Chwilę później czwarte trafienie zanotował Gnabry, który uderzył sprzed pola karnego i znów pokonał Llorisa.

Tottenham Hotspur - Bayern Monachium 2:7 (1:2).

Bramki: dla Tottenhamu - Heung-Min Son (12), Harry Kane (61-karny); dla Bayernu - Joshua Kimmich (15), Robert Lewandowski dwie (45, 87), Serge Gnabry cztery (53, 55, 83, 88).

22:52

Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy na kolejne!

22:51
22:51

Koniec! Bayern detronizuje Tottenham 7:2!

90+1 min.

Lewandowski faulowany przez Vertonghena.

90 min.

Sędzia doliczył dwie minuty.

89 min.

Gnabry posłał piłkę zza pola karnego w lewy dolny róg bramki.

88 min.

Czwarty gol Gnabry'ego! Tottenham na kolanach!

87 min.

Coutinho podał w pole karne do Lewandowskiego, który z pierwszej piłki wykończył akcję.

87 min.

I jest drugi gol Lewandowskiego!

86 min.

Rose próbował pociągnąć akcję z lewej strony, ale piłka opuściła plac gry.

85 min.

Kibice Tottenhamu powoli opuszczają stadion.

84 min.

Fantastycznym podaniem na kilkadziesiąt metrów popisał się Alcantara. Gnabry dopadł do piłki i strzałem po ziemi pokonał Llorisa.

83 min.

Hat-trick Gnabry'ego!

83 min.

Bayern rozgrywa piłkę w środku pola.

81 min.

Winks schodzi z boiska. Wchodzi Lamela.

80 min.

Dobre wyjście Llorisa po zagraniu Perisica w pole karne Kogutów.

79 min.

Son stracił piłkę na lewej stronie przy dryblingu.

77 min.

A może jednak nie? Son świetnie ściągnął na siebie trzech rywali, podał do niepilnowanego Eriksena, który fatalnie spudłował.

76 min.

Bayern w pełni kontroluje mecz.

75 min.

Perisić fauluje w środku pola Rose'a.

73 min.

Coutinho posyła piłkę obok bramki Llorisa.

72 min.

Zmiana także w Tottenhamie: z boiska schodzi Alli. W jego miejsce pojawia się Lucas.

72 min.

Murawę opuszcza też kontuzjowany Boateng. Zastępuje go Martinez.

71 min.

Zmiana w Bayernie: Perisić wchodzi w miejsce Comana.

70 min.

Gnabry dośrodkowywał w pole karne, ale Coman minął się z piłką.

69 min.

Coman pada w polu karnym, ale sędzia nie odgwizdał jedenastki.

68 min.

Bayern ruszył z atakiem, ale dobry powrót Auriera, który przecina podanie.

66 min.

Niesamowity strzał Eriksena! Neuer broni końcami palców!

65 min.

Kapitalna szarża Lewandowskiego. Polak minął rywala i wszedł w pole karne. Jednak napastnik poślizgnął się i stracił piłkę.

64 min.

Ndombele opuszcza boisko. W jego miejsce wchodzi Eriksen.

64 min.

Sissoko uderzył z pierwszej piłki, ale posłał futbolówkę wysoko nad poprzeczką.

63 min.

Tottenham nabrał wiatru w żagle i dalej atakuje. Jednak obrońcy Bayernu zachowują się czujnie w defensywie.

61 min.

Precyzyjny strzał Kane'a, który strzelił obok prawego słupka. Neuer wyczuł intencje Anglika, ale nie był w stanie zatrzymać piłki.

59 min.

Coman nieudanie interweniował i kopnął w Rose'a w polu karnym.

59 min.

Karny dla Tottenhamu!

58 min.

Czy Tottenham pozbiera się po tych ciosach?

56 min.

Tolisso odebrał piłkę w środku pola i przed polem karnym zagrał na lewo do Gnabry'ego. Ten błyskawicznie przymierzył i umieścił piłkę w siatce.

55 min.

Gnabry x2!!!! Czy to już po meczu?

54 min.

Indywidualna akcja Gnabry'ego, który zszedł do środka i wbiegł w pole karne. Gracz zdecydował się na strzał i pokonał Llorisa.

53 min.

Gnabry!!!! Bayern prowadzi 3:1!!

52 min.

Fantastyczna praca Comana, który utrzymał się przy piłce mimo ataku dwóch graczy Tottenhamu.

51 min.

Neuer broni uderzenie Delle Allego.

50 min.

Winks świetnie przejął piłkę, ale nie porozumiał się z Kanem. Przy futbolówce Bayern.

49 min.

Zablokowany strzał Lewandowskiego.

48 min.

Kane popędził z kontrą i dośrodkował w pole karne, ale Thiago doskonale powrócił i przerwał podanie.

47 min.

Rose faulowany przy bocznej linii.

46 min.

Od razu mocne starcie Tolisso z Kanem. Anglik ukarany żółtą kartką.

46 min.

Zaczynamy drugą połowę!

22:03

Zmiana w Bayernie: z boiska schodzi Alaba. W jego miejsce wchodzi Alcantara.

21:58

Bramka Roberta Lewandowskiego:

21:52
21:49

Koniec pierwszej połowy. Bayern prowadzi na Wembley z Tottenhamem 2:1.

45+1 min.

Totalne zamieszanie w polu karnym Tottenhamu: Tolisso próbował wymusić rzut karny. W międzyczasie piłka wylądowała pod nogami Roberta Lewandowskiego, który obrócił się i na linii pola karnego strzelił w kierunku dalszego słupka i pokonał Llorisa.

45 min.

GOOOOOOOOL!!!!! LEWANDOWSKI!!!!

45 min.

Zbyt mocna wrzutka z narożnika.

44 min.

Lewandowski uderza obok bramki. Po drodze piłka musnęła o mur. Rzut rożny dla Bayernu.

42 min.

Coutinho faulowany przez Ndombele przed polem karnym. Piłkarz Tottenhamu ukarany żółtą kartką.

41 min.

Lloris broni strzał Gnabry'ego.

40 min.

Tottenham odzyskał piłkę i ruszył z kontratakiem. Jednak Ndombele popisał się fatalną centrą. od bramki grę wznowi Neuer.

39 min.

Z tego dośrodkowania nic nie wyszło. Jednak Bayern utrzymuje się przy piłce.

39 min.

Wrzutka Alaby zablokowana z lewej strony. Korner dla Bayernu.

38 min.

Harry Kane brzydko fauluje Tolisso w jego własnym polu karnym. Anglik nie zobaczył żółtej kartki.

37 min.

Pavard ratuje Bayern, przecinając podanie, które nie dociera do Kane'a.

36 min.

Kimmich próbował miękko przerzucić piłkę nad głowami obrońców Kogutów, ale defensorzy odczytali to zagranie.

35 min.

Alaba znów szukał w polu karnym Lewandowskiego, ale piłkę wybijają obrońcy gospodarzy.

34 min.

Bayern próbuje wyjść z własnej połowy, ale Tottenham popisuje się skutecznym pressingiem.

33 min.

Lewandowski w ostrym starciu z Vertonghenem. Tottenham utrzymuje się przy piłce.

32 min.

Świetne czyste odebranie piłki Lewandowskiego w środku pola. Polak pognał w pole karne i dograł do prawej do Alaby, ale jego wrzutka została zablokowana.

30 min.

Son spróbował uderzyć w kierunku bliższego słupka, ale strzał w pełni kontrolował Neuer.

29 min.

Ndombele zagrywa piłkę ręką w polu karnym Bayernu.

28 min.

Kane uderza nad poprzeczką.

27 min.

Kane faulowany przed polem karnym. Będzie okazja dla Tottenhamu z rzutu wolnego.

26 min.

Ndombele dostał kapitalne wyłożenie od Auriera i uderzył z pierwszej piłki. Na posterunku Neuer, który wyciąga futbolówkę!

25 min.

Gnabry ukarany żółtą kartką za faul na Winksie.

24 min.

Coutinho faulowany przy próbie wyjścia z kontratakiem.

23 min.

Obrońcy Bayernu oddalają zagrożenie.

22 min.

Aurier próbował dośrodkować z powietrza uderzając z pierwszej piłki, ale futbolówka po drodze uderzyła o Alabę i wyszła poza linię końcową.

21 min.

Tottenham wybił piłkę z pola karnego, ale ta wylądowała pod nogi Coutinho. Brazylijczyk zdecydował się na strzał, ale uderzył wprost w Llorisa.

20 min.

Coman błyskawicznie przebił się lewą stronę na wysokość pola karnego, ale wywalczył tylko rzut rożny.

19 min.

Wrzutka Ndombele zablokowana. Po kornerze, piłkę z pola karnego wybijają defensorzy Bayernu.

17 min.

Co za okazja Kane'a! Anglik wykorzystał błędne ustawienie Bayernu i minął Neuera. Na szczęście piłkę zdołał wybić Alaba!

16 min.

Kimmich zdecydował się na strzał zza pola karnego i umieścił piłkę w siatce!

15 min.

Bayern wyrównuje!!

14 min.

Tottenham naciska Bayern na połowie mistrza Niemiec.

13 min.

Son wszedł w pole karne i strzelił po ziemi na dłuższy słupek. Neuer miał piłkę na rękawicy, ale nie zdołał jej wybronić.

12 min.

GOOOOOOLLL!!! Son pokonuje Neuera!

11 min.

Gnabry szukał Lewandowskiego i dograł w pole karne, ale obrońcy czujnie wybijają na korner.

10 min.

Son popędził lewą stroną i mając w środku Kane'a, sam próbował skończyć akcję, ale kapitalnie broni Neuer!

9 min.

Aurier wpadł ostrym wejściem w Alabę. Na szczęście piłkarz Bayernu będzie w stanie kontynuować grę.

8 min.

Sissoko fauluje Pavarda w środku pola.

7 min.

Tottenham utrzymuje wysoki pressing na wysokości pola karnego Bayernu, ale goście utrzymują się przy piłce.

6 min.

Ndombele popisał się świetnym prostopadłym podaniem do Sona w pole karne. Koreańczyk zdołał oddać strzał, ale broni Neuer!

5 min.

Tolisso szukał długim podaniem Lewandowskiego, ale Tottenham przejął futbolówkę.

4 min.

Son przepuścił piłkę, ale przejmują ją goście.

3 min.

Niedokładne długie podanie Auriera. Aut dla Bayernu.

2 min.

Świetny strzał Gnabry'ego w kierunku dalszego słupka, ale Lloris pewnie broni!

1 min.

Agresywny atak gospodarzy, ale nieudana próba dogrania jednego z graczy Tottenhamu.

1 min.

Zaczynamy mecz!

20:59

Czas na hymn Ligi Mistrzów.

20:57

Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę.

20:45

Bayern jest liderem grupy A z dorobkiem trzech punktów. Z kolei Tottenham jest ex aequo z Olympiakosem Pireus na 2. pozycji z dorobkiem jednego punktu.