Zamknij

To już potwierdzone. Wielki hit Ligi Mistrzów bez udziału publiczności

03.12.2021 17:25
Bayern - Barcelona
fot. EIBNER/ Benjamin SOELZER via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East News

To już potwierdzone. Z powodu dynamicznie rozwijającej się kolejnej fali pandemii koronawirusa w Niemczech mecz Bayernu Monachium z Barceloną odbędzie się bez udziału publiczności. Informację tę potwierdziły najpierw władze "Dumy Katalonii", a potem Bawarczyków.

Środowy mecz  Bayernu Monachium z Barceloną w szóstej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów z powodu restrykcji sanitarnych związanych ze wzrostem zakażeń koronawirusem odbędzie się bez udziału publiczności.

Informację przekazał w komunikacie kataloński klub, który powołał się na informacje strony niemieckiej.

To już potwierdzone. Mecz Bayern - Barcelona bez udziału publiczności

Także przy pustych trybunach ma zostać rozegrane dzień wcześniej spotkanie RB Lipsk z Manchesterem City, co jest efektem częściowego lockdownu wprowadzonego przez władze Saksonii.

W czwartek niemiecki rząd przywrócił ograniczenia dotyczące wydarzeń sportowych w związku z rosnącą liczbą zakażeń COVID-19. Na weekendowych meczach Bundesligi trybuny mogą być wypełnione w połowie, ale liczba widzów nie może przekroczyć 15 tysięcy.

Ostatni dzień był w Niemczech rekordowy jeśli chodzi o przypadki koronawirusa i zgony spowodowane COVID-19 - odnotowano 73 tys. nowych infekcji, a zmarło 388 osób.

RadioZET.pl/PAP