Zamknij

Szymon Marcinak poprowadzi jedno z hitowych starć Ligi Mistrzów

13.09.2021 18:02
Szymon Marcinak poprowadzi jedno z hitowych starć Ligi Mistrzów
fot. Piotr Matusewicz/East News

Szymon Marciniak będzie sędzią głównym jednego z hitowych starć 1. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. UEFA wyznaczyła arbitra do spotkania Liverpool - AC Milan.

Szymon Marciniak został wytypowany przez UEFA do poprowadzenia jednego z pierwszych meczów Ligi Mistrzów w sezonie 2021/22. Sędziemiu przypadło ważniejsze spotkanie pomiędzy Liverpoolem a AC Milan. Na liniach pomagać mu będą: Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz.

Z kolei Tomasz Musiał pełnić będzie rolę arbitra technicznego, a Tomasz Kwiatkowski wspólnie z Niemcem Bastianem Dankertem zajmą się obsługą systemu VAR.

Liga Mistrzów: Transmisja TV i online. Gdzie oglądać mecze na żywo? 

Liverpool - AC Milan: Szymon Marciniak sędzią głównym meczu Ligi Mistrzów

W poprzedniej edycji LM Marciniak prowadził już mecz z udziałem Liverpoolu. W 1/8 finału The Reds mierzyli się z Atletico Madryt. Po pierwszym spotkaniu górą byli Hiszpanie, którzy pokonali rywali 1:0. Wówczas Jurgen Klopp nie zgadzał się z kilkoma decyzjami Polaka.

To będzie 28. mecz Ligi Mistrzów poprowadzony przez Szymona Marciniaka. Poza nim w innym pojedynku fazy grupowej LM arbitrem będzie Bartosz Frankowski, który dostał mecz Chelsea - Zenit Sankt Petersburg.

RadioZET.pl