Sześć goli na Anfield, Liverpool zagra w półfinale Ligi Mistrzów

13.04.2022 23:06
Liverpool

Liverpool w rewanżowym meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów zremisował u siebie z Benfiką 3:3. Ten wynik zapewnił mu awans do półfinału. The Reds w pierwszym spotkaniu w Portugalii wygrali 3:1.

Liverpool przystępował do tego spotkania z pokaźną zaliczką z meczu w Lizbonie. Tam wygrał 3:1 po trafieniach Ibrahimy Konate, Luisa Diaza i Sadio Mane. Starcie na Anfield także rozpoczął od gola. Znów do siatki trafił Konate, który wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Konstantinosa Tsimikasa.

Gospodarze, którzy zagrali w eksperymentalnym składzie (trener Klopp zostawił na ławce rezerwowych m.in. Mohameda Salaha, Virgila Van Dijka czy Trenta Alexandra-Arnolda), po kilku minutach sami musieli wyciągać piłkę z siatki. W 32. minucie sytuację sam na sam z bramkarzem na gola zamienił Goncalo Ramos.

Grad bramek kibice oglądali po przerwie. Dwa trafienia zanotował Roberto Firmino, ale to nie zniechęciło gości, którzy odpowiedzieli golami Romana Jaremczuka i Darwina Nuneza.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 3:3, ale ekipa z Anfield wygrała dwumecz 6:4. W półfinale jej rywalem będzie Villarreal, który w swoim spotkaniu 1/4 finału Ligi Mistrzów wyeliminował Bayern Monachium (2:1 w dwumeczu). W drugiej parze Manchester City rywalizować będzie z Realem Madryt.