Strzelił gola i... wyleciał z boiska. Kuriozalna sytuacja na meczu [WIDEO]

06.07.2022 08:29
Kristall Mani Ingason

Kristall Mani Ingason zdobył gola w meczu przeciwko Malmoe FF w 1. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Tuż po bramce piłkarz Vikingur Reykjawik został wyrzucony z boiska za niesportowe zachowanie.

W pierwszej połowie lipca zespoły rozpoczęły walkę o europejskie puchary. W 1. rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów Malmoe trafiło na islandzki Vikingur Reykjawik. Pierwsi na prowadzenie wyszli mistrzowie Szwecji, ale goście odpowiedzieli w 38. minucie.

El. Ligi Mistrzów: Zdobył gola i wyleciał z boiska [WIDEO]

Autorem wyrównującego gola był Kristall Mani Ingason. Pomocnik tuż po wpakowaniu piłki do siatki w fatalny sposób osłabił swoją drużynę. 20-latek celebrował bramkę tuż przy sektorze kibiców Malmoe, nakazując im, aby się uciszyli, przykładając palec do ust. Sędzia natychmiast zareagował, pokazując zawodnikowi żółtą kartkę. Problem w tym, że Ingason miał już na swoim koncie żółty kartonik. Ostatecznie arbiter był zmuszony pokazać mu czerwoną kartkę.

Ostatecznie Malmoe pokonało Vikingur 3:2. Swoje pierwsze spotkanie w walce o Ligę Mistrzów wygrał też Lech Poznań. Mistrzowie Polski zwyciężyli w starciu z Karabachem 1:0 po bramce Mikaela Ishaka.