Spokojny wieczór na Stamford Bridge. Chelsea ograła mistrza Francji

22.02.2022 22:55

Chelsea w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów pewnie ograła Lille na Stamford Bridge 2:0. Mistrz Francji próbował zagrozić bramce Edouarda Mendy'ego, jednak w tym starciu tylko "The Blues" trafiali do siatki.

Chelsea

Chelsea podejmowała na własnym stadionie Lille w ramach 1/8 finału Ligi Mistrzów. Londyńczycy w pewny sposób pokonali aktualnego mistrza Francji 2:0 i są znacznie bliżej dalszego awansu w Champions League.

Od początku mecz na Stamford Bridge układał się pod dyktando podopiecznych Thomasa Tuchela. W 4. minucie idealną szansę zmarnował Kai Havertz. Niemiec nie trafił do siatki z najbliższej odległości. Na szczęście dla pomocnika "The Blues" rehabilitacja przyszła cztery minuty później. Po idealnym dośrodkowaniu Hakima Ziyecha z rzutu różnego do futbolówki dopadł 22-latek, który strzałem głową "po koźle" wyprowadził gospodarzy na jednobramkowe prowadzenie. Do przerwy w Londynie utrzymywał się wynik 1:0.

Spokojny wygrana Chelsea z mistrzem Francji

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

W drugiej odsłonie kolejny raz Lille był zmuszony do obrony własnej bramki od pierwszych minut. Aktualny zdobywca klubowych mistrzostw świata od samego początku starał się napierać na defensywę gości. Drugi gol padł jednak nie po cierpliwy ataku pozycyjnym, a po idealnej kontrze. N'golo Kante po świetnym przyjęciu kierunkowym ruszył na bramkę Brazylijczyka Leo. Defensywny pomocnik przebiegł dobre 40 metrów i zagrał na lewą stronę do niepilnowanego Christiana Pulisicia. Amerykanin stanął oko w oko z bramkarzem i precyzyjnym strzałem w dalszy róg bramki podwyższył prowadzenie.

Do końca spotkania bramki już nie padły. Co prawda zawodnicy Jocelyna Gourvenneca starali się zagrozić bramce Chelsea, jednak ich próby w większości przypadków były umiejętnie bronione przez świetnego dzisiaj Thiago Silvę.

Rewanżowa potyczka zaplanowana jest na 16 marca na Stade Pierre-Mauroy. Wówczas okaże się, kto przejdzie do następnej fazy pucharowej Ligi Mistrzów.