Porażka jak zwycięstwo. Kibice Slavii docenili postawę swoich piłkarzy [WIDEO]

24.10.2019 16:31
Slavia - Barcelona
fot. PAP/EPA

Slavia Praga postawiła się wielkiej Barcelonie w meczu 3. kolejki Ligi Mistrzów i choć przegrała 1:2, kibice docenili postawę swoich piłkarzy zapraszając ich do wspólnego świętowania. Niestety ci sami fani podczas meczu mieli obrażać Nelsona Semedo.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Na tle mistrza Hiszpanii skazywani na pożarcie Czesi pokazali się z bardzo dobrej strony. Oddali więcej strzałów, także tych celnych i więcej biegali - nie tylko za piłką, ale także z nią. Posiadanie piłki rozłożyło się mniej więcej po połowie (48 - 52). Wygrać się nie udało, ale to była jedna z tych porażek, które wstydu na pewno nie przynoszą. Doskonale wiedzieli o tym kibice.

Liga Mistrzów: Grad goli w grupie E, wymęczone zwycięstwo Barcelony

Po każdym zwycięskim spotkaniu piłkarze Slavii podchodzą do najwierniejszych fanów i wraz z nimi świętują kolejne punkty. Tym razem było odwrotnie, bo to kibice zaprosili zawodników do celebrowania "zwycięskiej porażki". To pokazuje, jak byli dumni z postawy drużyny na tle wielkiego przeciwnika.

Rasizm podczas meczu Slavia - Barcelona?

Niestety - jak wynika z relacji dziennikarza Marcelo Bechlera - nie obyło się również bez przykrego incydentu. Podczas spotkania kibice Slavii mieli wydawać odgłosy małpy w kierunku Nelsona Semedo. Jeśli UEFA potwierdzi te doniesienia, za obrazę na tle rasistowskim Czechom będą groziły sankcje - najpewniej finansowe, a być może również sportowe w postaci zamknięcia części stadionu.

RadioZET.pl/Twitter