Trener zwolniony tuż po meczu Ligi Mistrzów. Pracował w Sevilli przez 3 lata

06.10.2022 08:49

Julen Lopetegui został zwolniony z Sevilli. Klub ogłosił tę decyzję kilkadziesiąt minut po przegranym meczu z Borussią Dortmund (1:4) w Lidze Mistrzów. W obecnym sezonie hiszpańska drużyna odniosła tylko jedno zwycięstwo we wszystkich rozgrywkach.

Julen Lopetegui po spotkaniu z Borussią wyszedł na murawę, by pożegnać się z kibicami. Wielu widzów pozostało jeszcze długo na trybunach i dziękowało Hiszpanowi za trzy lata pracy w stolicy Andaluzji. Potem, w rozmowie z Movistar, Lopetegui potwierdził, że odchodzi z Sevilli

Przykro mi, że opuszczam zespół, który bardzo kocham. Dziękuję wszystkim ludziom i piłkarzom, którzy dali mi wspaniałe rzeczy tutaj, w Sewilli - powiedział Lopetegui po środowej porażce.

Po kilkunastu minutach od tej rozmowy klub potwierdził, że Lopetegui został zwolniony. Sevilla zajmuje 17. miejsce z dorobkiem pięciu punktów, natomiast w Lidze Mistrzów w trzech spotkaniach grupy G zdobyła zaledwie jeden punkt.

56-letni Lopetegui, w przeszłości trener Realu Madryt i reprezentacji Hiszpanii, pracował w Sevilli od czerwca 2019 roku. W 2020 wygrał z zespołem Ligę Europy.

Według hiszpańskich mediów jego następcą będzie Argentyńczyk Jorge Sampaoli, w poprzednim sezonie trener Olympique Marsylia, a w przeszłości m.in. właśnie Sevilli.