Zamknij

Sędzia wziął autograf od Haalanda. UEFA: "To niedopuszczalne i niegodne"

08.04.2021 20:59
Sędzia wziął autograf od Haalanda
fot. PAP/EPA

Sędzia Octavian Sovre, który po meczu Manchester City - Borussia Dortmund poprosił Erlinga Brauta Haalanda o autograf na kartkach, przekazał zdobyte podpisy na aukcję charytatywną. Mimo to naraził się na niezadowolenie swojego szefa w UEFA, Roberto Rosettiego. Włoch uznał, że zbieranie autografów od pilkarzy jest "niedopuszczalne i niegodne".

  • Octavian Sovre, sędzia z Rumunii, poprosił po meczu o autograf Erlinga Haalanda
  • Arbiter przyznał, że chce przeznaczyć podpisane kartki na aukcję charytatywną
  • UEFA wydała oświadczenie, w którym potępiła zachowanie Sovre

Octavian Sovre, pełniący funkcję sędziego liniowego w pierwszym meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów Manchester City - Borussia Dortmund, po ostatnim gwizdku podszedł do Erlinga Haalanda i poprosił go o podpisanie czerwonej oraz żółtej kartki. Norweg spełnił tę prośbę. Całe zdarzenie nagrały kamery.

Do sytuacji miał się też odnieść bezpośrednio główny sędzia tego meczu. Włoch Roberto Rosetti miał napisać maila do innych arbitrów, w którym zwrócił uwagę, iż UEFA dąży do tego, by sędziowie byli szanowani tak samo, jak zawodnicy.

OświadczenieUEFA ws. zachowania sędziego Sovre

"Temu mamy pomóc, wyglądając i zachowując się jak stanowczy i profesjonalni atleci. Jeśli chcemy być szanowani tak samo, jak piłkarze, to dlaczego mamy ich prosić o autograf czy koszulkę? Czy oni mają takie same prośby wobec nas? To jest po prostu niedopuszczalne. To także kwestia godności. I pamiętajcie o liczbie kamer na meczach UEFA - one wyłapują dosłownie wszystko" - napisał Rosetti, do którego korespondencji dotarła stacja telewizyjna Sky Sports.

W Rumunii tłumaczono, że sędzia Sovre chciał przekazać podpisane przez norweskiego gwiazdora BVB kartki na akcję charytatywną, a celem miało być zebranie funduszy na ośrodek pomagający chorym na autyzm.

RadioZET.pl