LM: Lewandowski może pobić rekord Cristiano Ronaldo. Co musi zrobić?

11.12.2019 17:32
Robert Lewandowski

Robert Lewandowski może pobić rekord Cristiano Ronaldo w liczbie bramek strzelonych w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Co musi zrobić polski supersnajper, by przegonić popularnego CR7?

Robert Lewandowski trafiał do siatki w każdym z pięciu meczów fazy grupowej Ligi Mistrzów. Pięć goli wpakował bramkarzowi Crvenej Zvezdy, trzy Olympiakosu, a dwa Tottenhamu. Łączna suma 10 bramek daje na ten moment polskiemu supersnajperowi pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców Chapions League.

Robert Lewandowski może pobić rekord Cristiano Ronaldo w Lidze Mistrzów

W obecnej fazie rozgrywek większą liczbę goli na koncie miał jedynie Cristiano Ronaldo w sezonie 2015/2016 za czasów gry w Realu Madryt - 11. By więc zrównać się z rekordem popularnego "CR7", napastnik Bayernu Monachium potrzebuje jednego gola, lecz by go wyprzedzić - dwóch.

Ewentualne pobicie rekordu Portugalczyka przez Polaka nie byłoby jego pierwszym takim sukcesem w tym sezonie. Chociażby w ostatniej kolejce, w meczu przeciwko Crvenej Zvezdzie, "Lewy" zdobył cztery bramki w dokładnie 14 minut i 31 sekund, czyli najszybciej w historii rozgrywek.

Na przestrzeni całych rozgrywek Lewandowski może stanąć przed szansą pobicia także innego rekordu Ronaldo. W sezonie 2013/2014 zdobywca pięciu Złotych Piłek wpisał się na listę strzelców aż siedemnastokrotnie, co jest dotychczasowym rekordem Ligi Mistrzów. By dogonić Portugalczyka, Bayern wraz z polskim napastnikiem musieliby jednak bić się do końca o tytuł.

Mecz Bayern Monachium - Tottenham Hotspur odbędzie się w środę 11 grudnia o godzinie 21:00. Robert Lewandowski ma zagrać od pierwszej minuty. Relacja na żywo i wynik online meczu Bayern - Tottenham na sport.radiozet.pl.