Real zremisował z Chelsea, sprawa finału Ligi Mistrzów pozostaje otwarta

27.04.2021 22:50
Real Madryt - Chelsea

Real Madryt zremisował z Chelsea 1:1 we wtorkowym półfinale Ligi Mistrzów. Obie bramki padły w pierwszej połowie.

Od pierwszych minut Chelsea dyktowała warunki i przejęła inicjatywę w spotkaniu. Real zaskoczony był zmuszony bronić się na własnej połowie. U piłkarzy Królewskich brakowało świeżości i odpowiedniej formy fizycznej, gdzie wyraźnie odstawali od zawodników Thomasa Tuchela.

Już w dziesiątej minucie bliski zdobycia gola był Timo Werner, ale jego strzał z kilku metrów, nogą obronił Courtois. Chelsea wyszła na prowadzenie cztery minuty później. Wówczas Rudiger wypatrzył Pulisica. Pomocnik minął bramkarza Realu i wpakował piłkę do siatki.

Ekipa Zinedine Zidane’a pierwszy sygnał ostrzegawczy wysłała siedem minut później, kiedy w słupek po uderzeniu z dystansu trafił Karim Benzema.

Real - Chelsea: Remis w starciu gigantów. Sprawa finału otwarta

W 29. minucie Francuz już cieszył się z bramki. Po dośrodkowaniu Marcelo futbolówkę głową w polu karnym do napastnika odegrał Casemiro, a Benzema z najbliższej odległości umieścił piłkę pod poprzeczką, doprowadzając do remisu.

Po zmianie stron Real znacznie poprawił swoją grę. Królewscy zamknęli przed Chelsea dojście do własnej bramki, przez co The Blues kompletnie nie mieli pomysłu na wejście w pole karne gospodarzy. Ostatecznie Real zremisował z Chelsea 1:1 i sprawa awansu pozostaje otwarta.

Real Madryt - Chelsea Londyn 1:1 (1:1).

Bramki: dla Realu - Karim Benzema (29); dla Chelsea - Christian Pulisic (14).