Zamknij

Reinaldo Teles nie żyje. Legenda FC Porto zmarła na COVID-19

25.11.2020 17:22
Reinaldo Teles nie żyje
fot. Shutterstock

Raineldo Teles nie żyje. Były pięściarz, a później dyrektor sekcji bokserskiej i wiceprezes piłkarskiej drużyny FC Porto zmarł w wieku 70 lat z powodu COVID-19. We wtorek jego zespół zmierzy się z Olympique Marsylia w Lidze Mistrzów.

Reinaldo Teles pod koniec października trafił do szpitala w Sao Joao w Porto z objawami COVID-19. Jego stan był ciężki, podłączono go do respiratora, a leczenia nie ułatwiały inne choroby, w tym serca. We wtorek FC Porto poinformowało o śmierci swojego wieloletniego zawodnika i pracownika.

Teles przez ponad pół wieku związany był z FC Porto. Dołączył do sekcji bokserskiej, a po zakończeniu kariery w 1979 roku, mając zaledwie 29 lat, został jej szefem. Trzy lata później na mocy decyzji prezydenta klubu Jorge Nuno Pinto da Costy przeniósł się do sekcji piłkarskiej. W 1988 roku został jej kierownikiem.

Reinaldo Teles nie żyje. Żałoba w FC Porto

Reinaldo Teles był jednym z twórców potęgi FC Porto. Pełnił funkcje menedżerskie i administracyjne w spółce FC Porto, odpowiadającej nie tylko za klub, ale także za infrastrukturę wokół Stadio do Dragao. W przeszłości był wiceprezesem zarządu.

We wtorek, w dniu śmierci legendarnej postaci, FC Porto zagra na wyjeździe z Olympique Marsylia w 4. kolejce Ligi Mistrzów. Aktualnie w tabeli grupy C z dorobkiem sześciu punktów zajmuje 2. miejsce - trzy "oczka" za Manchesterem City i trzy przed Olympiakosem Pireus. Ewentualne zwycięstwo we Francji zostanie zadedykowane zmarłemu Reinaldo Telesowi.

RadioZET.pl/fcporto.pt