Zwycięski remis Realu na Anfield, Królewscy w półfinale Ligi Mistrzów

14.04.2021 22:52
Liverpool - Real Madryt

Liverpool zremisował z Realem Madryt 0:0 w rewanżowym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Dzięki temu wynikowi Królewscy awansowali do półfinału, wygrywając w dwumeczu 3:1.

Liverpool od samego początku wściekle rzucił się do ataku. Już w 2. minucie wynik spotkania mógł otworzyć Mohamed Salah, ale świetną interwencją popisał się Courtois. Po kilku kolejnych minutach bramkarz Królewskich znów wspiął się na wyżyny umiejętności i w efektowny sposób obronił techniczne uderzenie Milnera.

Po kilku groźnych akcjach The Reds wyraźnie zwolnili tempo, a Real kontrolował przebieg gry na boisku, nie dopuszczając rywali do stwarzania kolejnych akcji. Goście tylko raz byli blisko zdobycia gola, kiedy Karim Benzema trafił w słupek. W 23. minucie Real mógł grać w osłabieniu. Casemiro brutalnie sfaulował Milnera, ale sędzia ukarał go tylko żółtą kartką.

Liverpool - Real: Nieskuteczni The Reds, Królewscy w półfinale Ligi Mistrzów

Po zmianie stron Real znów zaczął ospale, a Liverpool przeważał na połowie rywali. Jednak kapitalny dzień miał Courtois, który obronił uderzenie Firmino, a po kilku chwilach okazji nie wykorzystał Alexnader-Arnold.

Królewscy w bardzo dobry sposób organizowali się w obronie, przez co presja na Liverpoolu rosła. Ostatecznie gospodarzom zabrakło skuteczności w wykończeniu akcji, co finalnie dało bezbramkowy remis.

Dzięki temu Real, który w pierwszym meczu pokonał Liverpool,wywalczył awans do półfinału Ligi Mistrzów. W 1/2 Królewscy zagrają z Chelsea.

Liverpool FC - Real Madryt 0:0