Cenne zwycięstwo Realu. Królewscy wygrywają grupę LM, skandaliczne zachowanie Barelli

07.12.2021 22:49
Real Madryt

Real Madryt pokonał Inter Mediolan 2:0 (1:0) w meczu 6. kolejki Ligi Mistrzów i przypieczętował zwycięstwo w grupie D. Czerwoną kartkę zobaczył Nicolo Barella, który dopuścił się skandalicznego zachowania w drugiej połowie.

Real Madryt i Inter w pierwszych minutach "badali się", podchodząc do siebie z respektem. Jednak podopieczni Simone Inzaghiego szybko zepchnęli Realu do głębokiej defensywy. Już w 7. minucie poważne ostrzeżenie Courtois wysłał Brozović, uderzając z prostego podbicia, a piłka uderzyła w górną siatkę.

Mediolańczycy przez dłuższy czas dominowali na murawie, częściej będąc w posiadaniu piłki. Mimo to w 17. minucie wynik otworzył Toni Kroos. Niemiec popisał się fantastycznym strzałem zza pola karnego, posyłając futbolówkę na dalszy słupek.

W kolejnych minutach Inter próbował doprowadzić do wyrównania, ale Królewscy świetnie spisywali się w defensywie. Piłkarze Realu byli nisko ustawieni, ale nie cierpieli z tego powodu. Włosi atakowali, a gospodarze wyprowadzali kontrataki, które świetnie zatrzymywali obrońcy Mediolanu.

Real - Inter: Triumf Królewskich w grupie LM

Gospodarze dobrze sobie radzili z Interem. Najpierw pozwolili przeciwnikom się wyszumieć, aby w ostatnich minutach ruszyć do ataku. Przed przerwą dwie doskonałe okazje na podwyższenie wyniku miał Rodrygo, ale w pierwszym uderzeniu uderzył w słupek, a w drugiej próbie uderzył w boczną siatkę.

Real - Inter: Skandaliczne zachowanie Barelli

Po zmianie stron Inter rzucił się do ataku. Już w 48. minucie Barella miał idealnie wyłożoną piłkę i zamiast skierować ją do bramki, fatalnie przestrzelił. Osiem minut później Handanović popisał się doskonałą interwencją, broniąc strzał z ostrego kąta Jovicia.

W 62. minucie Militao walczył bark w bark z Militao. Górą w pojedynku był zawodnik Realu. Nicolo Barella zachował się skandalicznie. Włoch zagotował się i celowo uderzył Brazylijczyka pięścią w nogę. Felix Brych ukarał zawodnika Interu czerwoną kartką, a Militao obejrzał żółtą kartkę.

Liga Mistrzów: Komplet uczestników 1/8 finału. Kto wyszedł z grupy?

Od tej chwili sytuacja na Santiago Bernabeu diametralnie się zmieniła. Zespół Simone Inzaghiego był kompletnie rozbity, a inicjatywę przejął Real. Goście próbowali jeszcze ryzykować, grając wysoko, ale Królewscy byli skoncentrowani w defensywie. Wynik spotkania w 80. minucie ustalił Marco Asensio. Hiszpan popisał się genialnym strzałem na linii pola karnego. Zawodnik Realu huknął lewą nogą na dalszy słupek. Piłka odbiła się od jego wewnętrznej strony i wpadła do siatki.

Ostatecznie Real Madryt pokonał Inter Mediolan 2:0 i przypieczętował zwycięstwo w grupie D, będąc drużyną rozstawioną w losowaniu par 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Real Madryt - Inter Mediolan 2:0 (1:0)

Bramki: Toni Kross (17), Marco Asensio (80)