Real górą w hicie Ligi Mistrzów, Królewscy o krok od półfinału

06.04.2021 22:52
Real Madryt - Liverpool

Real Madryt pokonał Liverpool 3:1 (2:0) w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów. Królewscy zrobili duży krok do półfinału tych rozgrywek.

Real przeważał na połowie Liverpoolu. Mimo to w pierwszych minutach obie drużyny próbowały szybko otworzyć wynik spotkania. Finalnie pierwsi do bramki rywali strzelili Królewscy. W 27. minucie Kroos posłał długie podanie w kierunku Viniciusa, a ten wyszedł między obrońców The Reds i płaskim strzałem pokonał Alissona.

Real o zdobyciu gola grał coraz lepiej, a goście próbowali otrząsnąć się po stracie bramki. Po blisko dziesięciu minutach gospodarze podwyższyli prowadzenie. Fatalny błąd popełnił Alexander-Arnold, który głową podał do nadbiegającego na czystą pozycję Asensio, który wpakował futbolówkę do siatki.

Po zmianie stron Liverpool ruszył do odrabiania strat. Po pięciu minutach zespół Jurgena Kloppa zdobył gola kontaktowego. Jote zagrał w pole karne do Salaha, a ten wykorzystując okazję sam na sam z Courtois, znalazł drogę do bramki.

Real - Liverpool: Królewscy zdominowali The Reds w hicie 1/4 LM

Real zwolnił tempo gry, ale po kilku minutach znów ruszył do ataku. W 57. minucie Modrić wparował w pole karne i dograł do Viniciusa, który uderzając z pierwszej piłki po raz drugi pokonał Alissona.

W końcowej fazie meczu Liverpool wymieniał serię podań, ale nie potrafił wypracować skutecznej akcji, która przyniosłaby im kolejną kontaktową bramkę. Królewscy wygrali zasłużenie i są o jeden mecz od awansu do półfinału.

Real Madryt - Liverpool 3:1 (2:0).

Bramki: dla Realu - Vinicius Junior (27, 65), Marco Asensio (36), dla Liverpoolu - Mohamed Salah (51).