Zamknij

Real i Juventus zawieszone w Lidze Mistrzów? Kluby naciskają na UEFA

22.04.2021 12:41
UEFA
fot. PAP/EPA

Real Madryt i Juventus zostaną zawieszone na rok w Lidze Mistrzów? Tego domagają się niektóre europejskie kluby - poinformowała włoska "La Gazzetta dello Sport". Chcą, by w ten sposób ukarać oba zespoły za podjęcie inicjatywy stworzenia Superligi.

  • UEFA jest wściekła na Real Madryt i Juventus za podjęcie próby stworzenia Superligi
  • Niektóre europejskie kluby domagają się, by zawiesić oba zespoły w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów
  • Mimo wszystko takie działanie ze strony UEFA w stronę Realu i Juve jest mało prawdopodobne

Zawieszenie Realu Madryt i Juventusu w rozgrywkach Ligi Mistrzów nie będzie takie łatwe - czytamy w artykule włoskiej gazety. UEFA może jednak wprowadzić regulacje, które nie pozwolą na podobne inicjatywy w przyszłości i określą kary za takie działania.

Mimo że prawie wszystkie kluby oficjalnie wycofały się z Superligi, UEFA nie zamierza bagatelizować sprawy i chce wyciągnąć wnioski na przyszłość. Są kluby, które domagają się, by bardzo dotkliwie ukarać Real Madryt i Juventus, aby w ten sposób pokazać wszystkim, jak źle kończy się dla klubów "pójście na wojnę" z federacją.

UEFA wściekła na Real Madryt i Juventus

UEFA ma być wściekła na dwa wyżej wymienione kluby, bowiem to właśnie je uważa za głównych inicjatorów stworzenia Superligi. Florentino Perez (prezes Realu Madryt), wybrany na szefa całego projektu, zdążył udzielić kilku wywiadów jeszcze przed jego rozpadem. To właśnie on był głównym głosem rozgrywek w mediach. Andrea Agnelli (prezes Juventusu) z kolei miał "zdradzić" UEFĘ. Włoch był szefem Europejskiego Stowarzyszenia Klubów i blisko współpracował z prezesem UEFA, Aleksandrem Ceferinem. Prywatnie panowie byli przyjaciółmi. Sam Ceferin, po wybuchu całego zamieszania, przyznał publicznie, że nikt nigdy go tak nie zawiódł i nie oszukał.

Mimo wszystko wykluczenie Realu i Juventusu z Ligi Mistrzów wydaje się mało prawdopodobne. Takiego scenariusza nie zakłada na pewno Florentino Perez, który jest przekonany, że nie spotka się z karą ze strony UEFA, bo kluby chcące stworzyć Superligę nie zrobiły niczego niezgodnego z prawem.

Przypomnijmy, że oprócz Realu i Juventusu udział w projekcie Superligi wzięły: Atletico Madryt, FC Barcelona, AC Milan, Inter Mediolan, Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Manchester United i Tottenham.