Zwariowany mecz na Bernabeu. Dramatyczna pogoń i remis PSG

26.11.2019 22:59
Real - PSG

Real Madryt zremisował z Paris-Saint Germain w meczu 5. kolejki Ligi Mistrzów 2:2 (1:0). Pod koniec spotkania paryżanie zdołali doprowadzić do wyrównania.

Pierwsza połowa została zdominowana przez graczy Realu, którzy bardzo śmiało podchodzili pod bramkę Paris-Saint Germain. Mimo to paryżanie również nie pozostali dłużni i oddali kilka groźnych strzałów. Jednak z kapitalnej strony pokazali się Navas i Courtois, którzy wykazali się świetnymi interwencjami.

Królewscy wyszli na prowadzenie w 17. minucie. Carvajal z prawej strony podał prostopadle do Valverde, ten wyłożył futbolówkę Isco, a ten trafił w słupek. Piłkę dobijał Karim Benzema i pokonał Kostarykańczyka.

Na sam koniec pierwszej części polowy doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Courtois popełnił błąd i wyszedł z bramki. Belg próbował wybić piłkę, ale nie trafił w nią i podciął Icardiego, który padł w polu karnym. Arbiter wskazał na „jedenastkę” i pokazał bramkarzowi Realu czerwoną kartkę. Ostatecznie po sprawdzeniu akcji systemem VAR, sędzia anulował werdykt, ponieważ okazało się, że kilka chwil wcześniej Marcelo był faulowany w środku boiska.

Po zmianie stron, obraz gry niewiele się zmienił. Na boisku wciąż przeważał Real, ale doskonale na bramce spisywał się Keylor Navas. W 65. minucie meczu ostro sfaulowany został Eden Hazard. Belg potrzebował pomocy medycznej i nie był w stanie kontynuować gry. W jego miejsce wszedł Gareth Bale. Mimo że Królewscy stwarzali sobie kolejne okazje do zdobycia gola, do głosu powoli zaczęli również dochodzić paryżanie.

Real - PSG: Pogoń paryżan w końcówce meczu

Jednak to gospodarze podwyższyli prowadzenie. W 79. minucie Marcelo popisał się świetnym dośrodkowaniem, a Karim Benzema głową skierował piłkę do siatki.

Wydawało się, że Realowi nic złego nie może się stać w tym meczu. I po niemal 120 sekundach od drugiego trafienia doszło do dramatycznej sytuacji. Courtois nie zrozumiał się z Varanem i do piłki doszedł Mbappe, który strzelając do pustej bramki, zdobył gola kontaktowego. Dodatkowo po kolejnych dwóch minutach obrońcy Realu zablokowali strzał Draxlera, ale po chwili do futbolówki dopadł Sarabia, który kapitalnym strzałem w samo okienko doprowadził do remisu.

Od tej chwili obie ekipy miały takie same szanse na wygranie meczu. W doliczonym czasie gry swoją okazję zmarnował Mbappe, który trafił w boczną siatkę, a na sam koniec genialną sytuację miał Gareth Bale. Po faulu na Modriciu, sędzia odgwizdał rzut wolny w okolicy 20. metra od bramki Navasa. Do piłki podszedł Walijczyk i po bezpośrednim strzale, uderzył w słupek.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem 2:2. Kibice zgromadzeni na Santiago Bernabeu nie mogli narzekać na brak okazji i wiele fantastycznych interwencji obu bramkarzy.

Real Madryt - Paris Saint-Germain 2:2 (1:0).

Bramki: dla Realu - Karim Benzema dwie (17, 79); dla PSG - Kylian Mbappe (81), Pablo Sarabia (83).

23:00

Dziękujemy za udział w relacji i zapraszamy na kolejne!

23:00
22:56

Koniec meczu! Real remisuje z PSG 2:2!

90+4 min.

Słupek Bale'a z rzutu wolnego!!

90+3 min.

Modrić faulowany około 20 metrów od bramki.

90+2 min.

Nieprawdopodobna kontra PSG, Mbappe trafia tylko w boczną siatkę!

90+2 min.

Słabe uderzenie Carvajala. Navas broni bez problemów.

90+1 min.

Sędzia dolicza cztery minuty.

90 min.

Nieudana wrzutka Carvajala, którą łapie Navas.

89 min.

Bale daleko wypuścił sobie piłkę i został sfaulowany przez Meuniera, który został ukarany żółtą kartką.

87 min.

Rzut rożny dla Realu. Varane był bliski zdobycia gola po wrzutce Kroosa, ale obrońca główkował obok bramki.

86 min.

Co za pudło Rodrygo! Wcześniej uderzał Carvajal, Navas wybił wprost pod nogi młodego piłkarza, ale ten nie trafił w bramkę!

85 min.

Jak na to wszystko zareaguje Real?

84 min.

Sarabia popisał się kapitalną bramką w samo okienko! Wcześniej uderzenie Draxlera zostało zablokowane.

83 min.

GOOOOOOOLLLLL! Sarabia zdobywa bramkę na 2:2!!

82 min.

Isco opuszcza boisko. W jego miejsce zjawia się Rodrygo.

81 min.

Co za błąd w komunikacji na linii Courtois - Varane i bramkę zdobywa Mbappe!

80 min.

Znakomite zagranie Marcelo z lewej strony w pole karne. Tam znalazł się Karim Benzema, który głową umieścił piłkę w siatce!

79 min.

GOOOOOOOOLLL!! Benzema po raz drugi!

78 min.

PSG utrzymuje się na połowie Realu.

77 min.

Sarabia wrzuca piłkę w pole karne, wprost w ręce Courtois.

76 min.

Boisko opuszcza też Valverde, który zostaje żegnany owacją na stojąco. W jego miejsce pojawił się Modrić.

75 min.

Zmiany w PSG: za Icardiego wchodzi Sarabia, a za Di Marię Draxler.

74 min.

Znakomita współpraca Valverde i Isco, który odebrali piłkę Neymarowi.

73 min.

Marcelo uderzył po ziemi, Benzema czekał na piłkę, ale Silva przeciął podanie.

72 min.

Mbappe popędził lewą stroną i zdołał dośrodkować w pole karne Realu, ale żaden gracz PSG nie dotarł do piłki.

71 min.

Gareth Bale w pierwszej akcji, ale Walijczyk nie utrzymał piłki, która wyszła za linię końcową.

70 min.

Di Maria złapany na pozycji spalonej.

69 min.

PSG rozgrywa piłkę na połowie Realu.

68 min.

Gareth Bale pojawia się w miejsce Belga.

67 min.

Wygląda na to, że Hazard nie będzie w stanie grać dalej.

66 min.

Courtois dobrze wychodzi z bramki i wybija piłkę spod nóg Neymara.

65 min.

Carvajal faulowany na prawej stronie. Sędzia nie odgwizdał faulu.

64 min.

Hazard ostro faulowany przez Meuniera. Potrzebna jest pomoc medyczna.

63 min.

Marcelo uderza wprost w Navasa.

62 min.

Hazard podawał do Varane'a do środka, ale obrońca nie trafił w bramkę! Real z furią atakuje PSG.

61 min.

Kapitalna gra Realu na małej przestrzeni, świetnie rozgrywana akcja na jeden kontakt. Marcelo podał po ziemi do Isco, ale Hiszpan nie wykorzystał tego podania!

59 min.

Kolejny strzał Toniego Kroosa, ale piłka posłana obok słupka!

58 min.

Kontra Realu przerwana po interwencji Thiago Silvy.

57 min.

Marcelo został wyraźnie podcięty przez Meuniera, ale sędzia nie odgwizdał faulu.

56 min.

Całkiem dobre dośrodkowanie Bernata, ale wybija Ramos.

55 min.

Kompletnie nieudany strzał Meuniera z daleka.

54 min.

Real podszedł pod pole karne PSG, Veratti przejął piłkę, ale faulował go Casemiro.

53 min.

Bernat złapany na spalonym.

52 min.

Real naciska PSG podobnie jak miało to miejsce w pierwszej połowie.

51 min.

Isco faulowany w środku pola.

50 min.

Rzut wolny dla PSG po faulu Benzemy.

49 min.

Kroos odebrał piłkę Neymarowi, przed polem karnym zdecydował się na drybling i stracił futbolówkę.

48 min.

Strzał Neymara zablokowany.

46 min.

Ależ akcja Realu! Marcelo natychmiast dośrodkował w pole karne, Benzema strzelał, ale Navas wybija na korner!

46 min.

Zaczęła się druga połowa!

22:06

Zmiana przed drugą polową w PSG. W miejsce Gueye pojawił się Neymar.

22:04

Piłkarze obu drużyn wracają na murawę.

21:50
21:49

Koniec pierwszej połowy. Real prowadzi 1:0 po golu Benzemy.

45+3 min.

PSG cofa się na własną połowę.

45+2 min.

Di Maria faulowany na połowie Realu.

45+1 min.

Sędzia dolicza trzy minuty.

45 min.

Nie ma czerwonej kartki dla Courtois i rzutu karnego! Sędzia sprawdzał wcześniejszą akcję z Marcelo. Okazało się, że gracz Realu był faulowany w środku boiska!

44 min.

Jeszcze konsultacja VAR, co do rzutu karnego.

43 min.

Courtois dostaje czerwoną kartkę!

42 min.

Courtois wyszedł z bramki i nie zdążył wybić piłki i podciął Icardiego! Rzut karny dla PSG!

41 min.

Marcelo uderza, Navas broni! Co za mecz bramkarzy!

40 min.

Casemiro bliski zdobycia gola! Brazylijczyk uderzył zza pola karnego, futbolówka po drodze odbiła się od jednego z graczy PSG i wylądowała na górnej siatce!

39 min.

Kapitalne uderzenie Carvajala z pierwszej piłki, ale broni Navas!

38 min.

Rea rozgrywa piłkę po obwodzie.

37 min.

Real Madryt znów zbliża się do pola karnego gości.

36 min.

Bardzo dobra wymiana paryżan przed polem karnym Realu. Mbappe dostał piłkę od Di Marii i uderzył na bramkę, ale Courtois znów broni!

35 min.

Casemiro fauluje Verattiego.

34 min.

Mbappe stracił równowagę i piłkę przejęli gracze Realu.

33 min.

Kolejny strzał z dystansu Kroosa. Piłka skozłowała przed Navasem, ale ten zdołał obronić uderzenie.

32 min.

Veratti uderzał z daleka, ale świetnie broni Courtois!

31 min.

Veratti podał do Di Marii, ten strzelił, ale został zablokowany.

30 min.

Mbappe dośrodkował z lewej strony, ale doskonale piąstkuje Courtois.

29 min.

Isco zgubił piłkę. PSG w kolejnej akcji.

28 min.

PSG powoli zaczyna wychodzić z własnej połowy.

27 min.

Kroos uderzył z dystansu, ale Navas fantastycznie broni strzał Niemca!

26 min.

Paryżanie jak na razie tylko biegają i przesuwają się na boisku.

25 min.

Real przeważa w posiadaniu piłki. Gra gospodarzy wygląda coraz pewniej.

24 min.

Po wrzutce Kroosa, Navas piąstkuje piłkę.

23 min.

Hazard zdecydował się na strzał z ostrego kąta z lewej strony. Piłka po drodze odbija się od jednego z obrońców PSG. będzie korner dla Realu.

21 min.

Hazard kapitalnie wyłożył piłkę do Benzemy w polu karnym. Francuz starł się z Navasem i ostatecznie będzie tylko korner dla Królewskich.

20 min.

Eden Hazard przewrócił się przed polem karnym, ale gwizdek sędziego milczy.

19 min.

Real znów na połowie PSG.

18 min.

Carvajal podał prostopadłą piłkę do Valverde, który wyłożył futbolówkę na środek do Benzemy. Francuz trafił w słupek, ale w dobitce skierował piłkę do siatki.

17 min.

GOOOOOOOOOOLLLL!!! Benzema!!!!

15 min.

Toni Kroos zdecydował się na strzał z dystansu. Niemiec znalazł lukę między obrońcami PSG, ale piłka posłana nad poprzeczką.

14 min.

Thiago Silva fauluje Hazarda w środku pola.

13 min.

Wrzutka Carvajala zablokowana. Piłkę wyłapuje Navas.

12 min.

Genialny rajd Mbappe prawą stroną. Francuz dośrodkował na głowę Icardiego, który znów nie trafił w bramkę.

11 min.

Real konstruuje atak pozycyjny.

10 min.

Bernatnie nie przypilnował piłki, która opuściła plac gry.

9 min.

Bernat wypatrzył Icardiego w polu karnym. Gracz PSG wyprzedził Varane'a, ale nieczysto uderzył w piłkę. Od bramki rozpocznie Real.

8 min.

PSG rozgrywa piłkę na własnej połowie.

7 min.

Świetna interwencja Casemiro, który odebrał piłkę rozpędzającemu się Mbappe.

6 min.

Oba zespoły sprawdzają się wzajemnie. Trwają "piłkarskie szachy".

5 min.

PSG cofnięte na własną połowę. Gracze Realu postawili wysoki pressing.

4 min.

Ramos główkował na bramkę PSG, ale piłka ląduje w rękach Navasa.

3 min.

Rzut wolny dla PSG. Di Maria dośrodkowywał, ale defensorzy Królewskich wybijają futbolówkę z własnego pola karnego.

2 min.

Pierwszy strzał gości - uderzał Gueye, ale został zablokowany.

1 min.

Zaczynamy!

20:59

Mecz poprowadzi Portugalczyk, Artur Soares Dias.