Real Madryt zrewanżował się Sheriffowi. Piękny gol Toniego Kroosa

24.11.2021 22:52
Sheriff - Real Madryt NA ŻYWO

Real Madryt pokonał Sheriff Tyraspol 3:0 w meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, dzięki czemu zapewnił sobie awans do 1/8 finału. Ozdobą spotkania był gol Toniego Kroosa.

• Real Madryt wygrał na wyjeździe z Sheriffem Tyraspol w meczu 5. kolejki Ligi Mistrzów
  • Królewskim udał się rewanż, gdyż w pierwszym spotkaniu drużyna z Mołdawii wygrała na Santiago Bernabeu 2:1
  • Podopieczni Carlo Ancelottiego zapewnili sobie awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów

Sheriff Tyraspol bardzo dobrze rozpoczął spotkanie, agresywnie atakując rywali na ich połowie. Z biegiem czasu rozkręcili się jednak goście. Prowadzenie objęli w 30. minucie, gdy David Alaba trafił do siatki po strzale z rzutu wolnego. Na 2:0 tuż przed przerwą podwyższył Toni Kroos, który popisał się pięknym strzałem z linii pola karnego.

Po zmianie stron wynik meczu ustalił Karim Benzema, który uderzył tuż zza szesnastki po wcześniejszym podaniu Ferlanda Mendy'ego.

Dzięki tej wygranej Real zrewanżował się rywalom za sensacyjną porażkę w 2. kolejce na Santiago Bernabeu, gdzie Sheriff wygrał 2:1. Królewscy awansowali też na pierwsze miejsce w swojej grupie. W ostatniej kolejce będą bronić go w starciu z Interem. Obie ekipy są już pewne awansu do 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Sheriff Tyraspol - Real Madryt 0:3
Bramki: Alaba 30', Kroos 45', Benzema 55'

• Sheriff: Athanasiadis; Costanza, Arboleda, Dulanto, Cristiano; S. Thill, Addo; Traoré (81' Cojocaru), Kolovos (60' Nikolov), Bruno (60' Julien); Castañeda (60' Yansane).
  • Real Madryt: Courtois; Carvajal (65' Lucas), Militão, Alaba (65' Nacho), Mendy (61' Marcelo); Casemiro (84' Blanco), Kroos, Modrić; Rodrygo (84' Asensio), Vinícius, Benzema.