Kolejna sensacja była o krok. Real uratował się w 93. minucie

27.10.2020 22:57
Borussia M. - Real na żywo

Real Madryt w meczu 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów zremisował na wyjeździe z Borussią Moenchengladbach 2:2. Królewscy uratowali punkt dopiero w 93. minucie.

Real Madryt przystępował do tego spotkania będąc na ostatnim miejscu w grupie po niespodziewanej porażce u siebie z Szachtarem Donieck 2:3. Borussia natomiast pokrzepiona była bardzo dobrym występem przeciwko Interowi, z którym zremisowała w Mediolanie 2:2.

Mecz od początku przebiegał pod dyktando zespołu ze stolicy Hiszpanii. Real dłużej utrzymywał się przy piłce i stwarzał sobie mnóstwo sytuacji do zdobycia gola. To jednak gospodarze byli skuteczniejsi. W 33. minucie przeprowadzili kapitalny kontratak, po którym piłkę do bramki skierował Marcus Thuram. Był to jedyny strzał Borussii w pierwszych 45 minutach. Dla porównania, Królewscy uderzali aż 11-krotnie.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Już dwie minuty po wznowieniu Marco Asensio trafił w poprzeczkę. Później doskonałą sytuację miał Vinicius, ale z bliska nie trafił w bramkę. Real atakował, a gospodarze wychodzi z kontratakami. W 58. minucie znów trafili do siatki. Tym razem Thuram dopadł do piłki odbitej przez Courtois po strzale Alassane'a Plei i z bliska umieścił ją w bramce.

Zinedine Zidane próbował reagować i posłał do boju Lukę Modrica i wracającego po kontuzji Edena Hazarda. Na bramkę musiał czekać jednak do 87. minuty. Wtedy piłkę po dośrodkowaniu zgrał do środka Casemiro, a z bliska gola zdobył Karim Benzema. To tylko dodało wiary gościom, którzy dążyli do wyrównania. Ta sztuka udała im się w 93. minucie, po bardzo podobnym schemacie. Tym razem jednak to Sergio Ramos zgrywał piłkę w polu karnym, a strzelał Casemiro.

Po dwóch kolejkach Real ma na koncie tylko punkt i zajmuje ostatnie miejsce w grupie. Liderem z czterema "oczkami" jest Szachtar. Borussia Moenchengladbach i Inter mają po dwa punkty.

W następnej serii spotkań Królewscy zagrają z drużyną z Mediolanu, a Szachtar zmierzy się z Gladbach.