Liga Mistrzów: Sensacja! Real Madryt znów przegrał z Szachtarem

01.12.2020 20:52
Szachtar - Real

Real Madryt w meczu 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów przegrał na wyjeździe z Szachtarem Donieck 0:2. Tym samym Królewscy mocno skomplikowali swoją sytuację w grupie.

Real Madryt kontrolował przebieg gry w pierwszej połowie, w której stworzył sobie kilka szans do zdobycia gola. Dwie miał Marco Asensio, który najpierw trafił w słupek, a potem zmusił do trudnej interwencji Anatolija Trubina.

Już w 25. minucie Szachtar stracił jednego ze swoich kluczowych piłkarzy. Po starciu z Raphaelem Varanem kontuzji doznał Junior Moraes i musiał opuścić boisko. Jego miejsce zajął Dentinho, który okazał się być jednym z bohaterów spotkania.

Brazylijczyk w 52. minucie dał swojemu zespołowi prowadzenie po tym, jak wykorzystał niezdecydowanie obrońców Realu Madryt i z bliska trafił do siatki. Na 2:0 po szybkim kontrataku podwyższył Manor Solomon, który pokonał Thibaut Courtois strzałem z linii pola karnego.

Dzięki tej wygranej Szachtar wyprzedził Real Madryt w tabeli grupy B i wskoczył na 2. miejsce. Oba zespoły mają po 7 punktów, ale Ukraińcy wygrywają dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań. Przypomnijmy, że w bezpośrednim starciu tych ekip w Madrycie także byli górą i wygrali 3:2.