Real górą w starciu gigantów, fatalna sytuacja Interu Mediolan

25.11.2020 22:50
Inter - Real

Inter Mediolan przegrał z Realem Madryt w meczu 4. kolejki Ligi Mistrzów 0:2. Włoski zespół kończył mecz w "dziesiątkę" po czerwonej kartce Arturo Vidala w pierwszej połowie.

Mecz rozpoczął się fantastycznie dla Realu Madryt. W 5. minucie Barella podciął Nacho w polu karnym, a sędzia bez wahania podyktował rzut karny. Po chwili jedenastkę pewnie wykorzystał Eden Hazard, który uderzył w prawy dolny róg bramki.

Od tego momentu Królewskim grało się o wiele lżej. Zespół Zinedine Zidane’a błyskawicznie doskakiwał do rywali, odbierał im piłkę i konstruował swoje akcje.

W 32. minucie w polu karnym Realu przewrócił się Arturo Vidal, ale sędzia nie zauważył przewinienia na Chilijczyku. Piłkarz Interu nie potrafił się pogodzić z decyzją arbitra i wdał się z nim w ostrą dyskusję, za co obejrzał dwie żółte i w konsekwencji czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę.

Inter - Real: Wygrana Królewskich, czerwona kartka Vidala

W pierwszych minutach po zmianie stron gra Interu zaczęła lepiej wyglądać. Zawodnicy Antonio Conte podeszli wyżej, większą liczbą graczy, gdzie zaczęli szukać kontaktu fizycznego.

Real postraszony w pierwszych minutach, szybko odpowiedział rywalom w najlepszy możliwy sposób. W 58. minucie na placu gry pojawił się Rodrygo, a już po kilkudziesięciu sekundach wpakował piłkę do bramki. Brazylijczyk oddał fantastyczny strzał z woleja po dośrodkowaniu Lucasa Vazqueza.

Od tej pory Real całkowicie kontrolował przebieg spotkania, a Inter nie miał żadnego pomysłu na zdobycie bramki kontaktowej. Ostatecznie Real pokonał Inter 2:0 i awansował na drugie miejsce w grupie B.

W kiepskiej sytuacji są mediolańczycy, którzy z dorobkiem zaledwie dwóch punktów zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

Inter Mediolan - Real Madryt 0:2 (0:1).

Bramki: Eden Hazard (7-karny), Rodrygo (59).