Falstart Realu Madryt w LM. "Królewscy" przegrali z osłabionym Szachtarem

21.10.2020 20:44
Real Madryt - Szachtar

Real Madryt od porażki rozpoczął rywalizację w Lidze Mistrzów 2020/2021. Na inaugurację grupy B "Królewscy" przegrali na własnym stadionie z bardzo mocno osłabionym Szachtarem Donieck 2:3.

Real Madryt rywalizację w Lidze Mistrzów rozpoczął w trudnym momencie - po ligowej porażce z beniaminkiem Cadiz, a przed sobotnim starciem w El Clasico z Barceloną. Do tego nie mógł liczyć na kilku bardzo ważnych piłkarzy, w tym na kapitana Sergio Ramosa czy Edena Hazarda. Zinedine Zidane posadził na ławce m.in. Karima Benzemę, Viniciusa i Toniego Krossa.

Jeszcze większe problemy mieli przyjezdni. Szachtar został zdziesiątkowany przez kontuzje i zakażenia koronawirusem. Do Madrytu przyjechał w eksperymentalnym zestawieniu, z wieloma debiutantami i zawodnikami poniżej 21. roku życia. W LM debiutowali bramkarz Anatolii Trubin oraz obrońcy Viktor Korniienko i Valeryi Bodnar. Brakowało Konoplianki, Juniora Moraesa czy Taisona.

Liga Mistrzów: Real Madryt - Szachtar Donieck [WYNIK]

Pierwsza połowa mogła wywołać szok wśród kibiców "Królewskich". Real grał statycznie, czytelnie, bez polotu, a Szachtar mądrze i co najważniejsze skutecznie. Pierwszy cios wyprowadził Tete w 29. minucie, chwilę później własnego bramkarza pokonał Raphael Varane, a tuż przed przerwą po bardzo ładnej akcji na 3:0 podwyższył Manor Solomon.

W przerwie Zidane posłał do boju Benzemę i gra Realu natychmiast przybrała innego kształtu. To jednak nie Francuz, a Luka Modrić zdobył pierwszego w tym meczu gola dla "Królewskich". W 54. minucie Chorwat zdecydował się na uderzenie z dystansu i trafił w samo okienko bramki Trubina. Kontaktową bramkę strzelił Vinicius, który potrzebował do tego kilku sekund od pojawienia się na murawie.

Real do końca walczył o remis i był tego bardzo blisko. W doliczonym czasie gry Federico Valverde po kilku rykoszetach umieścił piłkę w siatce, ale arbiter - po obejrzeniu powtórki - wskazał pozycję spaloną Viniciusa, który również musnął futbolówkę. W rezultacie Real Madryt przegrał na inaugurację z Szachtarem 2:3.

Real Madryt - Szachtar Donieck 2:3
Bramki: Luka Modrić (54.), Vinicius (59.) - Tete (29.), Raphael Varane (33. - samobój), Manor Solomon (42.)