RB Lipsk zatrzymał PSG, remis w ostatnich minutach

03.11.2021 22:57
RB Lipsk - PSG

RB Lipsk zremisował z PSG 2:2 w meczu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Niemiecka drużyna wywalczyła punkt po golu po rzucie karnym w doliczonym czasie gry.

RB Lipsk już w dziesiątej sekundzie mógł zdobyć bramkę. Zagotowało się w polu karnym PSG, ale ostatecznie Nkunku został złapany na spalonym. Gospodarze zaczęli mecz agresywnie, stosując wysoki pressing, co powodowało, że zawodnicy PSG nie potrafili dłużej przytrzymać piłki.

Lipsk był za szybki dla paryżan, którzy nie wiedzieli, jak ich zatrzymać. Dowodem tego był rzut karny dla Lipska podyktowany w 10. minucie. Wówczas Danilo nieprzepisowo powstrzymał Andre Silvę, przez co arbiter podyktował jedenastkę dla gospodarzy. Jednak strzał Silvy kapitalnie wyczuł Donnarumma, broniąc strzał Portugalczyka.

RB Lipsk zremisował z PSG

O ile PSG próbował przejąć inicjatywę, RB Lipsk w bardzo prosty sposób wchodził w pole karne rywali. W 17. minucie Nkunku posłał potężną bombę, ale jego uderzenie było kompletnie niecelne.
Paryżanie wyrównali cztery minuty później. Mbappe w swoim stylu wyszedł do prostopadłej piłki w pole karne i dograł z lewej strony do Wijnalduma, a ten dopełnił formalności i skierował futbolówkę do siatki.

Wicemistrzowie Francji próbowali wyjść na prowadzenie, co udało im się w 40. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Wijnaldum znakomicie odnalazł się w polu karnym przeciwnika i głową pokonał Gulacsiego. Z początku wydawało się, że Holender był na spalonym, ale po sprawdzeniu akcji systemem VAR, okazało się, że linię spalonego złamał Orban i sędzia uznał trafienie dla gości.

RB Lipsk - PSG Szalona pogoń gospodarzy

Po zmianie stron RB Lipsk nie stworzył żadnej dobrej okazji na zdobycie bramki. Wijnaldum wyraźnie miał apetyt na hat-tricka, ale był skutecznie powstrzymywany przez obrońców Lipska.

Chociaż druga połowa była niezwykle wyrównana, żadna z drużyn nie potrafiła znaleźć drogi do bramki. Gdy wydawało się, że PSG wywiezie z Niemiec trzy punkty, w 89. minucie doszło do sytuacji, która zdecydowała o losach meczu. W czasie walki o piłkę Nkunku padł na murawę w starciu z Kimpembe. Sędzia sprawdził akcję systemem VAR, ale po obejrzeniu powtórek wskazał na jedenasty metr. Mocnym i precyzyjnym strzałem, karnego na gola zamienił Szoboszlai, dając RB Lipsk pierwszy punkt w tej edycji Ligi Mistrzów.

PSG z ośmioma punktami spadło na drugie miejsce w tabeli. To wynik drugiego spotkania, w którym Manchester City pokonał Club Brugge 4:1.

RB Lipsk - PSG 2:2 (1:2) Nkunku 8', Wijnaldum 21', Wijnaldum 39', Szoboszlai (k.) 90'

RB: Peter Gulacsi - Mohamed Simakan, Willi Orban (46' Amadou Haidara), Josko Gvardiol - Nordi Mukiele, Konrad Laimer (86' Benjamin Henrichs), Tyler Adams (75' Dani Olmo), Angelino - Christopher Nkunku, Emil Forsberg (59' Dominik Szoboszlai) - Andre Silva (59' Yussuf Poulsen)

PSG: Gianluigi Donnarumma - Achraf Hakimi, Marquinhos, Presnel Kimpembe, Nuno Mendes - Georginio Wijnaldum (85' Ander Herrera), Danilo, Idrissa Gueye - Angel Di Maria (85' Julian Draxler), Kylian Mbappe (90' Mauro Icardi), Neymar