Sensacja w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. RB Lipsk zatrzymało Atletico

13.08.2020 22:50
Atletico - Lipsk na żywo

RB Lipsk sensacyjnie pokonał Atletico Madryt 2:1 i awansował do półfinału Ligi Mistrzów. Kolejnym rywalem podopiecznych Juliana Nagelsmanna będzie PSG. Ten mecz odbędzie się 18 sierpnia.

Faworytem tego spotkania było Atletico Madryt. RB Lipsk pierwszy raz dotarł do tego etapu rozgrywek, a w przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa stracił jeszcze najlepszego strzelca Timo Wernera. Niemcy jeszcze raz pokazali, że w roli drużyny, która "może, ale nie musi", czuje się doskonale.

Wszystkie gole padły w drugiej połowie. W 51. minucie Sabitzer dograł do Daniego Olmo, a ten uderzył głową nie do obrony. Hiszpanie wyrównali za sprawą wprowadzonego z ławki Joao Felixa. Portugalczyk wywalczył rzut karny, a potem sam zamienił go na bramkę.

RB Lipsk w półfinale Ligi Mistrzów

Wydawało się, że w tym meczu będzie dogrywka, ale inny ze zmienników, tym razem po stronie Lipska, Tyler Adams, w 88. minucie zdecydował się na strzał z dystansu, a piłka po rykoszecie od Savicia wpadła do siatki.

W półfinale RB Lipsk zagra z PSG. Ten mecz odbędzie się 18 sierpnia o godz. 21.

RB Lipsk - Atletico Madryt 2:1

Bramki: Dani Olmo (51.), Tyler Adams (88.) - Joao Felix (71. - karny)